logo

Aktualitātes

Par partijas “Gods kalpot Rīgai” piedalīšanos 14.Saeimas velēšanās

Latvija ir pārdzīvojusi karstāko vasaru pēdējās desmitgadēs. Taču ir redzams, lasāms un jūtams, ka daudzu mūsu valstu iedzīvotāju prāti ir sakarsuši ne tikai no saules stariem, bet arī savstarpējām cīņām un domstarpībām par dažādiem tematiem. Es pat teiktu, ka pašlaik Latvijas sabiedrība piedzīvo lielāko šķelšanos kopš Atmodas sākuma. Savstarpējais dialoga trūkums un naidīgums izpausmēs dažādās sociālo tīklu platformās ir novedis pie tā, ka mēs esam tuvu tai robežai, kad mūsu tautai vairs nebūs iespējams apvienoties kopīgai idejai par plaukstošu Latviju. Man ir ļoti žēl uz to skatīties it sevišķi tagad, kad visa pasaule pārdzīvo lielāko krīzi kopš Otrā pasaules kara, un mums vēl ir priekšā ļoti daudz darba, lai izietu no šīs krīzes stiprāki nekā pirms tās. Ir pilnīgi skaidrs, ka Latvijas valdības bezdarbība, absolūtais profesionālisma trūkums, nerēķināšanās ar Latvijas tautu ir novedis mūsu tādā situācijā kādā mēs šobrīd esam. Tāpat ir pilnīgi skaidrs, ka šai valdībai jau sen bija jādemisionē, jo tik vāju valdību un premjeru Latvija nav piedzīvojusi nekad. Taču tas nenotiek, jo valdošās partijas ļoti labi saprot, ka kādai no tām šī noteikti būs pēdējā valdība tuvākajā piecgadē.

Tāpēc arī mūsu partijas biedriem rodas loģiskas bažas par Latvijas nākotni un jautājums, – bet ko dara un darīs partija “Gods kalpot Rīgai”? Es vēlētos uzreiz uzsvērt – mūsu partija nav un nekad nebūs populistu vai “karstgalvju” partija. Mēs neesam nekad solījuši neizdarāmas lietas vai metušies bezjēdzīgās vārdu kaujās. Mūsu partiju un mūsu vēlētāju raksturo profesionāls darbs, inteliģenta un savstarpēji cienoša komunikācija, kā arī augstākās raudzes profesionāļu komanda.

“Gods kalpot Rīgai” Rīgas domes frakcija turpina savu darbu, un dara to labi. Regulāri tiek iesniegtas dažādas loģiskas, pamatotas iniciatīvas un konstruktīvi kritizēts domes koalīcijas darbs, jo mēs redzam, ka jaunā domes koalīcija, kas sevi pasniedza kā “pārmaiņu koalīciju” ir kļuvusi par “eksperimentētāju un stabiņu koalīciju”. Protams, ka darbs opozīcijā nav viegls, bet es uzskatu, ka tas tiek darīts augstā līmenī, pieturoties pie mūsu partijas vērtībām.

Vairāki mūsu partijas biedri ir izvēlējušies iet savu ceļu, un pievienojas dažādām citām jau esošām vai topošām politiskajām organizācijām. Es vēlu viņiem veiksmi un vislabākos panākumus politiskās cīņas laukā.

Es pats personīgi un daži valdes locekļi šobrīd turpina aktīvu pārrunu darbu, lai partija “Gods kalpot Rīgai” piedalītos nākamajās Saeimas velēšanās. Protams, mēs nestartēsim kā atsevišķa partija, bet vēlēšanu apvienībā ar citu politisko spēku. Es uzskatu, ka partijai “Gods kalpot Rīgai” ir jāsaglabājas kā organizācijai ar savu nosaukumu un jāveic aktīvs darbs visos līmeņos – pašvaldības, valsts un Eiropas. Pārrunas ar potenciālajiem partneriem ir tikai pašā sākuma stadijā, bet es ļoti ceru, ka tuvākajā laikā varēšu jums paziņot labus jaunumus, un aicināt aktīvi iesaistīties priekšvēlēšanu darbā.

Patiesā cieņā,

Andris Ameriks