logo

Manifests

Dārgie Rīdzinieki!

Mēs mīlam savu pilsētu Rīgu – skaistu, lepnu un cēlu. Mēs mīlam rīdziniekus – jaunus un vecus, ticīgus un neticīgus, patstāvīgi dzīvojošus un viesus – visus! Mēs ar godu kalpojam jums. Ja mēs gribam arī nākotnē konkurēt ar tādām Eiropas metropolēm kā Berlīne, Kopenhāgena vai Stokholma, ir pienācis laiks mainīties.

Mums ir liela pieredze Rīgas attīstības projektu īstenošanā. Tieši tāpēc mēs esam pārliecināti – rīdziniekiem ir jādod iespēja/vara ietekmēt procesus pašiem savā pilsētā.

Dzīvošanai pievilcīgākās ir tieši tās Eiropas pilsētas, kuru tradīcijas un vidi lielā mērā veidojuši paši iedzīvotāji. Radīt dzīvīgu, krāsainu un modernu pilsētu centralizēti nav iespējams. Ir vajadzīgas jaunas formas, kā iedzīvotāji ērti var iesaistīties pilsētas attīstībā. Lai, paveroties laukā pa logu, viņi ierauga paši savu ideju rezultātu.

Mēs ticam un esam pārliecināti, ka pārmaiņām pilsētā ir jāsākas ar mums pašiem, katrā rīdziniekā un katrā apkaimē. Tā mēs iesim uz priekšu ātrāk un efektīvāk. Rīdzinieki ir pierādījuši, ka grib un var pilveidot savu pilsētu paši. Gan rīkojot dažādus kultūras pasākumus, gan pašrocīgi kopjot vidi un attīstot infrastruktūru apkaimēs. Ļausim viņiem to turpināt. Ļausim viņiem radīt jaunu impulsu Rīgas attīstībai. Lai sasniegtu nākamo attīstības līmeni, mums ir ne tikai jāveido atvērts rīcības plāns, bet tas arī jārealizē veidos, kas ir ērti rīdziniekiem.

Mēs gribam, lai rīdzinieki ir lepni par savu pilsētu. Mēs gribam, lai iedzīvotāji Juglā, Pļavniekos un Zolitūdē un visās citās apkaimēs ir lepni par savu rajonu. Tāpēc mums ir jāļauj viņiem piedalīties. Jebkurai apkaimei ir jāattīstās ciešā sinerģijā ar tās iedzīvotājiem.

Mēs negribam vienaldzīgus un neapmierinātus iedzīvotājus. Rīdziniekiem ir jāredz, ka viņu viedoklim ir rezultāts. Arī tiem, kas nepiekrīt mūsu uzstādījumiem. Mēs visi esam rīdzinieki. Tāpēc partija “Gods kalpot Rīgai” attīsta kustību, kuras mērķis ir panākt, lai mēs Rīgu patiešām veidojam kopīgi. Rīgas pievilcību neveidos likumprojekti un attīstības plāni, bet gan rīdzinieki. Ir jādod iespēja viņiem pašiem radīt savas pilsētas seju un likt pukstēt tās sirdij.

Valdes priekšsēdētājs