logo

Aktualitātes

Burovs: GKR frakcija virzīs Rīgas domes lēmuma projektu par atbalstu rīdzieniekiem, kas uzņem bēgļus no Ukrainas

“Ņemot vērā to, ka daudzi rīdzienieki tuvākajā laikā varētu uzņemt bēgļus no Ukrainas, vieņiem ir nepieciešams sniegt pavisam konkrētu un taustāmu atbalstu no pašvaldības. Partijas “Gods kalpot Rīgai” (GKR) frakcija iesniegs Rīgas domes lēmuma projektu, paredzot atlaides nekustāmā īpašuma nodoklim un komunālajiem maksājumiem tiem, kas savās mājās uzņem bēgļus,” norāda Rīgas domes deputāts, GKR priekšsēdētājs Oļegs Burovs. 

GKR  piedāvās atbrīvot no nekustāmā īpašuma nodokļa tos rīdziniekus, kuru mājokļos tiks izmitināti bēgli no Ukrainas, tāpat šīs mājsaimniecības būtu nepieciešams atbrīvot no komunālajiem maksājumiem – ūdens, kanalizācijas, siltumapgādes izmaksām, vai kompensēt tās. Atvieglojumus jāparedz arī judiskajām personām, kuras savos īpašumos izmitinās Ukrainas bēgļus. 

“Šajā situācijā cilvēkiem ir nepieciešams pavisam konkrēts atbalsts. Jo vairāk cilvēku lietos komunālos pakalpojumus, jo lielāks būs rēķins. Šajā sarežgītaja laikā mums ir jāniedz atbalsts pilsētniekiem, kas uzņem savus radus, darugus, arī nepazīstamus cilvēkus šeit, Rīgā”. 

Lēmuma projekts tuvākajā laikā tiks virzīts izskatīšanai Rīgas domē.