logo

Aktualitātes

Burovs: pašvaldības darbs pārvērties par bezgalīgu procesu bez rezultāta un Rīga var palikt bez kultūras un sporta pasākumiem

“Rīgas domes koalīcijas neprofesionāla un neracionāla darbošanās ir novedusi pie tā, ka izpildvaras profesionāļi ir pastumti malā, viņu viedokli neviens nejautā, bet tā vietā tiek bīdīti nemākulīgi, politiski lēmumi.  Pilsētā ir apstājušies daudzi saimnieciskie un sabiedriskie procesi, bet pašvaldības darbs pārvērties par bezgalīgu procesu bez rezultāta. Šī iemesla dēļ Rīga ir piedzīvojusi haosu ar stabiņiem, velo eksperimentiem un aizputinātām, slidenām ielām ziemā, bet tagad galvaspilsēta varētu palikt bez kultūras un sporta pasākumiem,” norāda Rīgas domes deputāts Oļegs Burovs. 

Rīgas kultūras un sporta pasākumu programma ir nopietni apdraudēta dēļ pieminētā koalīcijas  neprofesionālisma. Laikā, kad būtu  jāpaziņo konkursu rezultāti un jāpiešķir finansējums tajos izvēlētajiem pasākumiem, koalīcijas deputāti mēģina rakstīt jaunus saistošos noteikumus un kritērijus. Ir februāra sākums, bet par šo noteikumu izstrādi joprojām notiek diskusijas, līdz ar to kultūras un sporta nozares finansējumu varēs saņemt labākajā gadījumā vasaras sākumā. Lai mainītu kārtību un izstrādātu jaunus saistošos noteikumus, par to bija jādomā pērn vasarā. Ikvienam profesionālim ir zināms, ka, lai sarīkotu pasākumu, ir nepieciešams laiks un savlaicīgi pieejams finansējums. Rīdzinieki tika atstāti bez ziemassvētku tirdziņa, tagad arī vasarā pilsēta var palikt bez kultūras un sporta pasākumiem. 

“Divi gadi, kas pavadīti COVID ēnā, kultūras nozarei ir bijuši ļoti grūti. Izskatās, ka Rīgas domes koalīcija ir apņēmusies kļūt par pēdējo naglu un izbeigt tos pasākumus, kuri vēl turpina pastāvēt. Rezultātā rīdzinieki paliks bez kultūras un sporta pasākumiem! Pilnībā izprotu kultūras darbinieku bažas un pievienojos viņu paustajam. Arī sporta organizatoriem būtu laiks paust savu viedokli,” uzsver Burovs.