logo

Aktualitātes

Aktualitātes EP: Situācija ap Brexit ir ļoti nopietna

Šī nedēļa EP aizritēja tāpat kā iepriekšējā, proti, Brexit zīmē. Nekas īpaši mainījies nav un situācija paliek aizvien saspringtāka. Tiek rēķināts cik daudz naudas būs nepieciešams, ja tiešām būs šī cietā aiziešana. Pašreiz Eiropas septiņu gadu budžets ir sarēķināts tā, ka tomēr vienošanās ar Lielbritāniju tiek panākta. Ja nē, tad būs nepieciešami vairāk kā astoņi miljardi, lai segtu Lielbritānijas izstāšanās lietas. Situācija ir ļoti nopietna un par to šobrīd domā visi.

Otrs nozīmīgs notikums šonedēļ bija jauno Eiropas komisāru kandidātu iztaujāšana. Jāsaka, ka šī iztaujāšana ir diezgan asa un tiešā. Divus izvirzītos komisāru kandidātus, proti, no Ungārijas un Rumānijas noraidīja. Attiecīgo valstu valdības to pieņēma un tagad steidzamā kārtā tiek meklēti jauni komisāru kandidāti. Ja tas laicīgi netiks izdarīts, tad Eiropas komisijas apstiprināšana varētu ieilgt. Rumānijas komisārs būs atbildīgs par transporta lietām, bet Ungārijas komisārs par tieslietām.

Treškārt, katru gadu EP deputātam ir pienākums uzņemt grupas, kas informācijas un izglītošanas nolūkos tiek aicinātas uz Briseli un iepazīstinātas ar darbu parlamentā. Šonedēļ tika uzņemta pirmā grupa, kas bija manas partijas “Gods kalpot Rīgai” biedri. Taču jaunajā gadā plānoju aicināt pie sevis jau plašāku interesentu loku, tostarp grupu ar 11. – 12.klašu skolēniem, kā arī ap 30 cilvēku lielu studentu grupu. 
Nākamnedēļ turpinās komiteju sēdes un komisāru uzklausīšana.