logo

Aktualitātes

Izsludinās jaunu konkursu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgā

Šodien Rīgas domes Mājokļu un vides departamentam tika uzdots divu nedēļu laikā sagatavot dokumentāciju, lai varētu izsludināt iepirkuma procedūru, kurā tiks izvēlēts jaunus sadzīves atkritumu sniegšanas pakalpojuma sniedzējus.

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs norādīja, ka jaunajā atkritumu apsaimniekošanas līgumā ir paredzēts:

  • Rīgu sadalīt četrās atkritumu apsaimniekošanas zonās, pa divām zonām katrā Daugavas pusē.
  • Iespējamās robežšķirtnes varētu būt Brīvības iela un K.Ulmaņa gatve.
  • Katrs uzņēmējs varēs iesniegt savus piedāvājumus pakalpojuma sniegšanai vienā, divās vai trijās zonās.
  • Līgumu darbības termiņš būs līdz septiņiem gadiem.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola, informēja, ka jau ir sagatavoti grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā, kas paredz Rīgu sadalīt zonās, kā arī tajos ir paredzēts, ka līdzšinējie pakalpojuma sniedzēji varēs turpināt darbu līdz sāks strādāt jaunie operatori, bet ne ilgāk kā sešus mēnešus. Tādējādi Rīgā būs iespējams nodrošināt nepārtrauktu pakalpojuma sniegšanu arī pēc 11. decembra, kad beigsies ārkārtējā situācija.

Iedzīvotāju un juridisko personu ievērībai – šobrīd nekādas darbības saistībā ar atkritumu līgumu slēgšanu vai pārslēgšanu nav jāveic, izņemot tās privātpersonas, kurām pakalpojumu sniedza „Pilsētvides serviss”. Šiem klientiem ir jānoslēdz vienošanās par iepriekšējo līgumu noteikumu pārņemšanu ar uzņēmumu „Eco Baltia vide”.

*Ziņa sagatavota un pārpublicēta pēc Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas sniegtās informācijas.