logo

Aktualitātes

Aktualitātes EP: Mēnesis līdz Brexit termiņam, sarunām nav progresa

Eiroparlamentā vēl joprojām centrālais jautājums ir Brexit, jo ir palicis tikai viens mēnesis līdz noteiktajam izstāšanās datumam. Pagaidām mēs ejam uz cieto šķiršanos un galvenās debates notiek par septiņu gadu budžetu, kur finansējums noteikti būs mazāks.

Otrs ļoti būtisks jautājums, kas tiks skatīts oktobra otrajā pusē Strasbūrā ir komisāru ievēlēšana un jau jaunnedēļ sāksies šo kandidātu uzklausīšana. Šobrīd riskanti izskatās kandidāti no Ungārijas un Rumānijas un ir arī zināmi riski Beļģijas komisāra kandidātam.

Tāpat šonedēļ finalizējās sadarbības jautājums ar visām pasaules valstīm, kas nozīmē, ka ārpus ES tiek veidotas attiecības ar citiem parlamentiem citās valstīs vai valstu grupās. Es esmu ievēlēts par Centrālāzijas parlamentārās sadarbības grupas pirmo viceprezidentu. Par prezidentu tika ievēlēts pārstāvis no Itālijas, kas nāk no Tautas partijas grupas. Mēs kopā strādāsim pie tā, lai attīstītu attiecības ar  Kazahstānu, Kirgizstānu, Uzbekistānu, Tadžikistānu, Turkmenistānu un Mongoliju. Man ir ļoti svarīgi saglabāt un attīstīt tranzīta attiecības arī ES līmenī, jo visa šī Centrālāzijas valstu grupa EP tiek uztverta kā ļoti nopietns stratēģisks partneris nākotnē.