logo

Aktualitātes

Notiks seminārs par līdzfinansējuma iespējām kultūrvēsturiskiem namiem

Pirmdien, 10.decembrī, plkst.13.00 Rīgas domē (Rātslaukumā 1, Rīgas domes sēžu zālē) notiks informatīvs seminārs par Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2019.gadā.

Dalību seminārā ir jāpiesaka līdz piektdienai, 7.decembrim, plkst.14.00 rakstot uz e-pastu atjauno@riga.lv vai zvanot uz tālruņiem 67012061 un 67012433.

Semināru atklās Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, ar līdzfinansējuma programmu kultūras pieminekļu saglabāšanai iepazīstinās Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs. Uz sanāksmes dalībnieku jautājumiem atbildēs Rīgas domes Īpašuma departamenta, Valsts kultūras pieminekļu inspekcijas, Rīgas Būvvaldes pārstāvji un restaurācijas speciālisti. Savā pieredzē dalīsies namīpašnieki, kuri šogad ar pašvaldības līdzfinansējumu ir atjaunojuši savus namus.

Kopumā šogad ar Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu atjauno 79 kultūrvēsturiskā būvmantojuma ēkas, kuras piedalījās Rīgas domes atklātā konkursā “Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2018.gadā”. 

Sākotnēji Rīgas pašvaldība šim mērķim bija atvēlējusi 900 000 eiro, bet ņemot vērā lielo namīpašnieku interesi, pašvaldības lēma piešķirt papildus finansējumu. Kopumā kultūras pieminekļu saglabāšanai dome šogad piešķīra 1, 3 miljonus eiro lielu finansējumu.

Šogad pašvaldības līdzfinansējumam varēja pieteikt ne tikai tās ēkas, kuras atrodas Vecrīgā vai Rīgas vēsturiskajā centrā, bet arī tās, kuras atrodas apbūves aizsardzības teritorijās – Āgenskalnā, Bolderājā, Čiekurkalnā, Dzegužkalnā, Jaunmīlgrāvī, Maskavas forštatē, Pleskodālē, Sarkandaugavā, Teikā, Torņakalnā, Vecāķos, Vecdaugavā un Vecmīlgrāvī. 

Konkursā saņemti arī 20 koka ēku atjaunošanas projekti. Vecākā koka ēka, kas pretendē uz līdzfinansējumu, atrodas Friča Brīvzemnieka ielā 7 un tā ir nodota ekspluatācijā 1840.gadā. Savukārt pati vecākā konkursā pieteiktā ēka atrodas Peldu ielā 23, un tās ekspluatācijas sākšanas laiks ir datēts ar 1766.gadu. Tāpat 55 projektu pieteikumi attiecas uz objektiem, kas ir valsts vai vietējās nozīmes pieminekļi.

Plašāka informācija par konkursu ir publicēta mājas lapā www.atjauno.riga.lv