logo

Aktualitātes

Rīgas dome un NVO vienojas par iedzīvotāju iesaisti Rail Baltica projekta īstenošanā

Apzinoties Rail Baltica projekta nozīmi Rīgas attīstībā un tā ievērojamo ietekmi uz iedzīvotāju ikdienu un mobilitātes iespējām, Rīgas pašvaldība un nevalstiskās organizācijas otrdien, 21. janvārī, parakstīja sadarbības memorandu, kura mērķis ir sekmēt iedzīvotāju informētību un iesaisti lokālplānojuma izstrādes procesā.

Memoranda mērķis ir sekmēt Rīgas iedzīvotāju informētību par Rail Baltica integrācijas Rīgas pilsētvidē norisi, nodrošinot sabiedrības iesaisti lokālplānojuma izstrādes procesā, sniedzot informāciju par lokālplānojuma risinājumiem, uzklausot viedokļus un apspriežot lokālplānojuma risinājumus.

Parakstot memorandu, Rīgas pašvaldība apņēmusies informēt nevalstiskās organizācijas un sabiedrību par lokālplānojuma izstrādes procesu un risinājumiem, apspriest risinājumu variantus,  sadarbībā ar iedzīvotājiem meklēt pilsētai un tās interesēm atbilstošākos risinājumus, skaidrot izvēlētā risinājuma pamatotību un atbilstību pilsētas attīstības plāniem, kā arī nodrošināt iedzīvotāju viedokļa aizstāvēšanu un pārstāvēšanu sarunās ar Rail Baltica ieviesējiem un projektētājiem.

Savukārt nevalstiskās organizācijas apņēmušās piedalīties diskusijās par lokālplānojuma izstrādes procesu un risinājumiem, apzināt iedzīvotāju intereses un vajadzības, ko būtiski ievērot lokālplānojuma izstrādes procesā, izteikt viedokli un sniegt priekšlikumus, lai rastu pilsētai un tās interesēm atbilstošākos risinājumus Rail Baltica integrēšanai pilsētvidē.

Memorandu parakstīja Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs un nevalstisko organizāciju pārstāvji no apvienības “Pilsēta cilvēkiem,” Āgenskalna apkaimes biedrības, Anniņmuižas apkaimes un radošās iniciatīvas biedrības “Riga Annenhof”, Bieriņu apkaimes attīstības biedrības, Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”,  Latvijas Riteņbraucēju apvienības, Torņakalna attīstības biedrības, biedrības “Good Mood Art”, biedrības “Zasulaukam & Šampēterim”, Rīgas centra attīstības biedrības, Asociācijas Latgales priekšpilsētas attīstībai, biedrības “Latvijas Velo informācijas centrs”  un Vecrīgas biedrības. Memorands ir atvērts parakstīšanai arī citām nevalstiskajām organizācijām, kas paustu šādu vēlēšanos.

*Ziņa sagatavota un pārpublicēta pēc Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas sniegtās informācijas.

*Foto: N.Krevņeva-Baibakova