logo

Aktualitātes

Pirmos lēmumus par konkrētu spēļu zāļu slēgšanu varētu pieņemt vasaras beigās

Rīgas pašvaldība pirmos lēmumus par konkrētu spēļu zāļu slēgšanu plāno pieņemt pēc jaunā pilsētas teritorijas plānojuma apstiprināšanas šā gada vasaras beigās.

Andris Ameriks norādīja, ka patlaban Azartspēļu likums tiek skatīts arī Saeimā un valdībai būtu jāizvērtē iespējas likumdošanā samazināt pārejas periodu spēļu zāļu aizvēršanai no pašreizējiem pieciem gadiem uz diviem gadiem. 

Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais atzīmēja, ka līdzšinējo aptauju rezultāti skaidri parāda iedzīvotāju negatīvo attieksmi pret spēļu zālēm – aptuveni 80% aptaujāto atzinuši, ka azartspēles traucē un būtu jāierobežo, savukārt ap 90% respondentu norādījuši, ka pašvaldībām būtu jādod lielākas pilnvaras azartspēļu ierobežošanā savā teritorijā.

Rīgas domes rīcībā patlaban ir informācija par apkaimēs esošām 113 spēļu zālēm, savukārt, spriežot pēc izsniegto licenču skaita, varētu būt vairāk strādājošu spēļu zāļu. Tāpēc tagad Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentam sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju uzdots veikt spēļu zāļu adrešu aktualizēšanu.

Jau vēstīts, ka 27. martā Rīgas dome pieņēma konceptuālu lēmu par spēļu zāļu slēgšanu visā pilsētas administratīvajā teritorijā. Lēmums tika pieņemts vienbalsīgi, balsojot “par” visiem 59 klātesošajiem deputātiem.

Ar minēto lēmumu Rīgas domes Juridiskajai pārvaldei, sadarbībā ar Pilsētas Attīstības departamentu, uzdots, pamatojoties uz Azartspēļu likuma 42. panta sesto daļu, sagatavot Rīgas domes lēmumu projektus par pakāpenisku izsniegto spēļu zāļu atļauju un azartspēļu organizēšanas atcelšanu visā Rīgas administratīvajā teritorijā, izņemot četru un piecu zvaigžņu viesnīcas.

Līdz šim netika izsniegtas atļaujas jaunu spēļu zāļu atvēršanai, bet 2017. gadā tika pieņemts lēmumu par spēļu zāļu slēgšanu pilsētas vēsturiskajā centrā.