logo

Aktualitātes

O.Burovs: potenciālā Rīgas koncertzāle varētu atrasties Kaļķu ielā 1

“Rīgas koncertzāle varētu atrasties Kaļķu ielā 1,” uzskata bijušais Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs. 

“Rīgā ir nepieciešama mūsdienīga koncertzāle, taču par tās atrašanās vietu ir vajadzīga profesionāļu – arhitektu un pilsētplānotāju diskusija. Pašvaldībai piederošā ēka un zeme Kaļķu ielā 1, kuru patlaban izīrē Rīgas Tehniskā universitāte, manuprāt, būtu laba vieta potenciālajai koncertzālei, un es labprāt uzklausītu ekspertu viedokļus par šo priekšlikumu,” par savu redzējumu stāsta Burovs. 

“Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) iekārto savu studentu pilsētiņu Ķīpsalā un arī rektorātu, kas atrodas Kaļķu ielā, būtu ērtāk atrasties tur. Patlaban pašvaldība izīrē ēku RTU par simbolisku cenu 1 eiro gadā,” stāsta Burovs. 

“Šī atrašanās vieta koncertzālei der no vairākiem aspektiem. Pirmkārt, tur ir pietiekami liels zemesgabals, kas atrodas pašvaldības īpašumā. Ēka Kaļķu ielā 1 ir celta 1959.gadā, ir pašvaldības īpašums un tai nav arhitektūras pieminekļa statuss. Otrkārt, blakus Strēlnieku laukumā, atbilstoši teritoriālajam plānojumam ir iespējams izbūvēt plāšu autostāvvietu. Treškārt, upes pretējā krastā, pa diagonāli atrodas Nacionālā bibliotēka, un abas ēkas, atrodoties uz vienas ass veidotu loģisku kultūras objektu saspēli. Turklāt koncertzāles atrašanās Kaļķu ielā 1 dotu impulsu arī izmaiņām visā 11. Novembra krastmalā,” uzskata bijušais galvaspilsētas mērs. 

“Esmu šo ideju apspriedis ar vairākiem arhitektiem un pilsētplānošanas speciālistiem, kuri atzina, ka šai vietas ir labs potenciāls un par to ir vērts izvērst diskusiju,” uzsver Burovs. 

RTU ēka Rīgā, Kaļķu ielā 1 celta 1959. gadā pēc O.Tilmaņa projekta. Atrodas Rīgas pašvaldības īpašumā, SIA Rīgas Nami valdījumā. Ēkas kopējā platība – 10 653,40 m2, apbūves laukums – 2111,3 m2, zem celtnes atrodas plaši pagrabi. Ēka saistīta ar septiņiem zemesgabaliem ar kopējo platību 10420 m2, pieci no tiem ir pašvaldības īpašumā, viens – RTU.