logo

Aktualitātes

Norit aktīvs darbs pie „Rail Baltica” plānošanas atsevišķiem Rīgas transporta mezgliem

Trešdien, 6. novembrī, Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs piedalījās sanāksmē par jaunās dzelzceļa līnijas projekta „Rail Baltica” īstenošanu Rīgas administratīvajā teritorijā, lai definētu plānošanas nosacījumus atsevišķiem projekta transporta mezgliem.

Sanāksmē tika prezentēti trīs iespējamie mobilitātes attīstības scenāriji Rīgas centra daļai. Plānots Satiksmes ministrijai iesniegt vairākus priekšlikumus ar papildinājumiem Nacionālā attīstības plāna no 2021. līdz 2027. gadam 1. redakcijai, saistībā ar „Rail Baltica” projekta īstenošanu un Rīgas metropoles areāla nozīmi.

O.Burovs: „Ir definēti darba uzdevumi no pilsētas puses konkrētiem projektētājiem un ir arī konceptuāli jautājumi, par kuriem vēl jādiskutē kopā ar valsts iestādēm. Rīgai ir svarīgi, lai projektā tiek paredzēti labiekārtotas publiskās ārtelpas risinājumi, lai nemazinātos pilsētvides kvalitāte.”

Nākamajās sanāksmēs plānots diskutēt par „Rail Baltica” projekta attīstību pilsētas kreisajā krastā un problēmu jautājumiem.

*Ziņa sagatavota un pārpublicēta pēc Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas sniegtās informācijas.