logo

Aktualitātes

Apturēt bezatbildību varas partiju kases piepildīt uz ārstu un skolotāju rēķina

Partija Gods kalpot Rīgai pieprasa Saeimai noraidīt likumprojektu par būtisku finansējuma palielinājumu politiskajām partijām no valsts budžeta.

Partija Gods kalpot Rīgai atgādina, ka līdz šim par katru Saeimas vēlēšanās saņemto balsi partijas, kuras bija pārvarējušas 2% slieksni, saņēma 0,71 eiro, tad līdz ar jaunajiem grozījumiem finansējums palielinātos līdz 4,50 eiro par katru balsi. Papildus tam partijas, kuras ir pārvarējušas 5% slieksni, katru gadu no valsts budžeta grib sev paņemt 100 000 eiro. Šim mērķim no valsts budžeta turpmāk katru gadu plānots izšķērdēt 4,5 miljonus eiro līdzšinējo 600 000 eiro vietā. 

Partija Gods kalpot Rīgai atbalsta likumprojektā definēto mērķi mazināt politisko partiju atkarību no sponsoriem. Vienlaikus rīcība, attiecinot finansējuma palielinājumu uz jau esošo Saeimu, uz pašu pārstāvētajām partijām, mazina Saeimā neievēlētu partiju konkurētspēju, ir neētiska un sabiedrības uzticību graujoša, jo varas partiju politiķi nonāk interešu konfliktā. Faktiski Saeimas deputāti lems par naudas izgrābšanu no valsts budžeta, lai aizbāztu caurumus savu partiju kasēs.  

Īpaši bezatbildīga šāda rīcība ir kontekstā ar to, ka varas partijas 2020.gada budžetā nav spējušas iekļaut būtiskas prioritātes un pat nepilda pašu pieņemtos likumos noteiktās saistības pret ārstiem, sociālajiem darbiniekiem un skolotājiem.

Varas partiju mēģinājumi maskēties aiz kosmētiskiem uzlabojumiem likumprojektā, ja sabiedrība ir pateikusi skaidru “Nē!” valsts budžeta līdzekļu izšķērdēšanai partijām, ir cinisms un nelietība.

Iemānījušas sevi Saeimā ar meliem un neizpildītiem solījumiem, varas partijas jau ir zaudējušas savu vēlētāju uzticību, un nekāds no pieviltu vēlētāju balsīm izrietošs papildu finansējums tām nepienākas!