logo

Aktualitātes

Tikšanās ar Imantas apkaimes iedzīvotājiem

Šonedēļ divus vakarus pēc kārtas tikāmies ar Imantas apkaimes iedzīvotājiem. Tikšanās mērķis ir attīstīt kustību, kurā iedzīvotāji aktīvi iesaistās kopīgā Rīgas attīstīšanā. Šajās tikšanās reizēs piedalās arī lēmumu pieņēmēji no vairākiem departamentiem, kuri ir gatavi atbalstīt iedzīvotājus iniciatīvu realizēšanā. 

Imanta ir viena no lielākajām Rīgas apkaimēm, tajā dzīvo ap 50’000 iedzīvotāju, tāpēc tieši satiksmes organizācija šeit ir ļoti būtiska un aktuāla vietējiem. Ik rītu Imantas iedzīvotāji stāv sastrēgumos virzienā uz centru. Lai atslogotu satiksmi iedzīvotāji gaida, kad tiks uzbūvēts Durbes ielas pārvads un tiks savienota Jūrmalas gatve ar Daugavgrīvas ielu. Klātesošais pārstāvis no Satiksmes departamenta paskaidroja, ka šobrīd pie šī projekta realizācijas darbs nenotiek, taču ir plānots atjaunot būvprojekta izstrādi.

Otrs karstais punkts kur ir apgrūtināta autosatiksme un diendienā veidojās garas automašīnu rindas ir pie dzelzceļa pārbrauktuves, kas savieno Imantu un Zolitūdi, Zolitūdes ielā. Satiksmes departaments sola, ka šeit satiksmes organizācija tiks sakārtota līdz ar “Rail Baltica” projekta realizāciju.

Dalītās īpašumtiesības un tā dēļ nesakārtotie iekšpagalmi ir daudzu iedzīvotāju problēmjautājums. Rīgas pilsētas izpilddirekcija katru gadu ieplāno un veic iekšpagalmu atjaunošanas darbus, taču te ir svarīgi atzīmēt, ka remontdarbi tiek veikti tikai pašvaldībai piederošajos īpašumos.

Ja zemesgabals ir dzīvojamās mājas kopīpašnieku īpašums, tad pagalma remontdarbi iespējami, ja dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieki pieņem lēmumu par darbu izpildi un nodrošina darbu izpildei nepieciešamo finansējumu. Taču situācijā kur zeme pieder citai 3.personai, dzīvokļa īpašniekiem ir jāmēģina vienoties ar zemes īpašnieku par iekšpagalma labiekārtošanu.

Satiksmes uzlabojumi iekšpagalmos

Tāpat Imantas iedzīvotāji vērsa uzmanību uz to, ka nepieciešams vairāk domāt par to saucamo “kabatu” veidošanu pie skolām un bērnudārziem, jo īpaši pie tām izglītības iestādēm, kuras atrodas iekšpagalmos.

Sanāksmē piedalījās un uz iedzīvotāju jautājumiem atbildēja vicemērs Oļegs Burovs, kā arī pārstāvji no Rīgas domes Mājokļa un vides departamenta, Satiksmes departamenta, izpilddirekcijas un Rīgas namu pārvaldnieka.

Gribam pateikt lielu paldies iedzīvotājiem par iesaisti un aicinām arī turpmāk piedalīties šādos pasākumos.

Veidosim Rīgu kopā!