logo

Aktualitātes

Sākusies balsošana par līdzdalīgās budžetēšnas projektiem

Visi Rīgas apkaimju attīstības projektu īstenošanas konkursā iesniegtie pieteikumi ir izvērtēti un no pirmdienas, 19. augusta, tie ir pieejami iedzīvotājiem balsošanai.

Balsošanas vietne ar pilnu projektu aprakstu ir pieejama mājaslapā: www.balso.riga.lv. Balsojums tiks veikts viena kalendārā mēneša ietvaros līdz šā gada 19. septembrim (ieskaitot).

Atbilstoši konkursa nolikumam pēc iedzīvotāju balsojuma beigām konkursa vērtēšanas komisija lems par nepieciešamā finansējuma apstiprināšanu tiem projektiem, kas balsojuma rezultātā būs saņēmuši vislielāko balsu skaitu.

Iedzīvotājiem, kas sasnieguši 16 gadu vecumu, būs iespēja nobalsot ar vienu „par” balsi par kādu no iesniegtajiem projektiem. Elektroniski par savu izvēlēto projektu varēs balsot mājaslapā: www.balso.riga.lv, autorizējoties caur vietni: www.latvija.lv. Savukārt, lai nobalsotu klātienē, jādodas uz kādu no pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centra teritoriālajām atrašanās vietām – Kungu ielā 7/9, Brīvības ielā 49/53, Daugavpils ielā 31, Eduarda Smiļģa ielā 46 vai Dzirciema ielā 28. Lai nobalsotu klātienē, līdzi jāņem pase vai ID karte.

Izsludinātā konkursa nolikums paredz, ka viena apkaimju attīstības projekta realizācijai var piešķirt finansējumu līdz simts tūkstošiem eiro. Kopumā pašvaldība šiem mērķiem 2019. gada budžetā ir paredzējusi finansējumu pusmiljona eiro apmērā. Konkursam projektus varēja pieteikt gan nevalstiskās organizācijas, gan biedrības, gan arī nodibinājumi, kas pārstāv Rīgas apkaimju intereses.

Pavisam kopā konkursam tika iesniegti 34 pieteikumi, no kuriem 14 tika akceptēti balsošanai, bet 20 noraidīti. Visu akceptēto projektu realizācijas kopsumma ir aptuveni 771 tūkstotis eiro.

*Ziņa sagatavota un pārpublicēta no Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas