logo

Aktualitātes

Rīdziniekus aicina neuzticēties viltus sociālajiem darbiniekiem

Rīgas domes Labklājības departamenta rīcībā ir nonākusi informācija no vairākiem vecāka gada gājuma cilvēkiem, kuri ir cietuši no krāpnieciskām darbībām, tāpēc departaments aicina sirmgalvjus nebūt lētticīgiem un neuzticēties viltus sociālajiem darbiniekiem.

Departaments aicina neizpaust svešiniekiem ne savas dzīvesvietas adresi, ne personas datus. Ja nepazīstams cilvēks klātienē vai telefoniski piedāvā kaut ko iegādāties, to nevajadzētu darīt. Labāk pārrunāt radušos situāciju ar saviem tuviniekiem pirms kaut kādu darbību veikšanas. Nevajag ielaist savā dzīvoklī nepiederošas personas, nekādā gadījumā nedrīkst veikt skaidras naudas darījumus un pārskaitījumus svešiniekiem.

Papildus Labklājības departaments atgādina, ka Rīgas Sociālā dienesta sociālais darbinieks, apmeklējot klientu dzīvesvietā, vienmēr nosauc savu vārdu, uzvārdu un uzrāda savu darba apliecību. Darba apliecībā ir minēts iestādes nosaukums, ir sociālā darbinieka fotogrāfija, personas kods. Uz apliecības ir Rīgas Sociālā dienesta vadītāja paraksts un iestādes zīmogs. Ja cilvēks apgalvo, ka ir sociālais darbinieks, bet nevar uzrādīt darba apliecību, nav pazīstams un par savu vizīti nav informējis, Labklājības departaments iesaka viņam neuzticēties un neielaist savā dzīvoklī.

Departaments aicina ikvienu pabrīdināt par krāpniekiem savus tuviniekus, īpaši sirmgalvjus. Nepieciešams runāt ar saviem vecākiem, vecvecākiem, lai viņi nenonāktu šādās situācijās, jo tas viņiem rada lielu stresu un pārdzīvojumus. Ja gadījumā kāds ir kļuvis par krāpniecības upuri, jāvēršas Valsts policijā.