logo

Aktualitātes

GKR turpmāk pārraudzīs Rīgas domes Sociālo lietu komiteju

Līdz ar jaunas Rīgas domes koalīcijas izveidi partija “Gods kalpot Rīgai” turpmāk pārraudzīs Rīgas domes Sociālo lietu komitejas darbu.

Partijas “Jaunā vienotības” pārziņā būs trīs komitejas – Pilsētas attīstības komiteja, Satiksmes un transporta lietu komiteja un Finanšu un Administratīvo lietu komiteja. Savukārt Nacionālā apvienības un Latvijas Reģionu apvienības pārziņā būs Pilsētas īpašumu komiteja. Bloks “Kods Rīgai” – par drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteju, partija “Latvijas attīstībai” – par  Mājokļu un vides komiteju, savukārt “Kustība Par!” pārraudzībā būs Izglītības, kultūras un sporta komiteja.

Kopā ar partneriem esam vienojušies arī par Rīgas domes koalīcijas vispārējiem sadarbības principiem. Deputāti ir apņēmušies veidot kompetentu Rīgas domes pārvaldību, ar savu piemēru rādot solidaritātes paraugu un tādējādi mazinot gan sabiedrības sašķeltību, gan plaisu starp pašvaldību un sabiedrību.

Vēlamies arī attiecības gan savstarpēji, tā arī ar sabiedrību, medijiem un opozīciju, veidot uz koleģialitātes principiem un Rīgas domes lēmumus komunicēt korekti, atklāti un argumentēti. Koncentrējoties uz Rīgas ekonomisko, saimniecisko un sociālo jautājumu risināšanu pilsētas iedzīvotāju labā, katrs sadarbības partneris saglabās savu politisko patstāvību un savlaicīgi informēs par savu nostāju atšķirīga viedokļa gadījumā.

Panākta arī vienošanās, ka partneri uzņemas arī atbildību par tās izvirzīto amatpersonu rīcības atbilstību augstiem ētikas standartiem, un partneri apliecinājuši, ka Rīgas domē korupcijai nav vietas, tāpēc viņi vērsīsies pret to ar visiem pieejamiem līdzekļiem.