logo

Aktualitātes

Virs jaunās Mežaparka Lielās estrādes pacelts spāru vainags

Atzīmējot jaunās Mežaparka Lielās estrādes būvdarbu apjomīgākās daļas pabeigšanu, trešdien, 8. janvārī, virs estrādes kupola metāla konstrukcijām tika svinīgi pacelts spāru vainags.

„Jaunā Mežaparka Lielā estrāde turpina sarakstu ar mūsu atjaunotajām, izcilajām Rīgas un visas Latvijas kultūras iestādēm. Esam veiksmīgi rekonstruējuši Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, kultūras pili „Ziemeļblāzma” un VEF Kultūras pili, un šodien jau svinam spāru svētkus Mežaparka Lielajā estrādē.

Vēlos pateikt paldies Lielās estrādes būvniekiem par darbu, par to, ka būvniecība norit atbilstoši grafikam un ir sasniegts būves augstākais punkts. Izsaku pateicību arī visiem būvniecības procesa dalībniekiem, kuri ir iesaistījušies šīs nozīmīgās būves tapšanā,” svinīgajā pasākumā pauda Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs. Viņš arī atgādināja, ka jaunā Mežaparka Lielā estrāde šā gada 18. jūnijā tiks nodota ekspluatācijā, bet pie tā darbi neapstāties, būs jāplāno jau nākamais estrādes būvdarbu posms.

Mežaparka Lielās estrādes atjaunošana aizsākās 2016. gada 11. martā, kad Rīgas pašvaldība un Kultūras ministrijas Latvijas Nacionālais kultūras centrs parakstīja līgumu ar Jura Pogas un Austra Mailīša arhitektu birojiem par būvprojekta izstrādi. Mežaparka Lielās estrādes pirmais atjaunošanas posms – jauna skatītāja lauka izbūve – tika īstenots līdz 2018. gadā 7. jūnijam pirms XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem.

Otrais atjaunošanas posms – jaunas estrādes būvniecība – tiks pabeigta līdz 2020. gada 18. jūnijam pirms XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Pēdējo posmu ir plānots pabeigt 2023. gadā, kad Dziesmu un deju svētki atzīmēs 150. gadadienu.

*Ziņa sagatavota un pārpublicēta pēc Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas sniegtās informācijas.

*Foto: Nora Krevņeva Baibakova