logo

Aktualitātes

Rīgas pašvaldības policija atzīmē 29. gadadienu

Foto:Ģirts Ozoliņš F/64

Ceturtdien, 26.septembrī, ar dievkalpojumu Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē un jaunpieņemto pašvaldības policijas svinīgā zvēresta nodošanu, ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa un svinīgo sanāksmi kinoteātrī “Splendid Palace” tika atzīmēta Rīgas pašvaldība policijas (RP) 29. gadadiena. 

Svinīgajā sanāksmē kinoteātrī “Splendid Palace” pašvaldības policijas darbiniekus uzrunāja un sveica RPP vadība, Rīgas domes vadība, tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji un ārvalstu viesi. Ar goda zīmi “Par ieguldījumu RPP attīstībā” un ar goda zīmi “Par centību”  tika godināti labākie darbinieki.

Pašvaldības policijas darba prioritātes jau vairākus gadus ir nemainīgas. Tās ir – paaugstināta uzmanība bērniem, vardarbības gadījumu novēršana ģimenē, efektīva drošības nodrošināšana pilsētas iedzīvotājiem un viesiem. Pašvaldības policijas uzdevums ir koncentrēt visus resursus, lai nodrošinātu policijas darbinieku klātbūtni pilsētas publiskajās vietās kā arī  nodrošināt nekavējošu reaģēšanu uz iedzīvotāju izsaukumiem.  RPP ir gatava jauniem izaicinājumiem un lielākais no tiem būs administratīvās atbildības likuma normu realizācija ikdienas darbā. Turklāt no jaunā gada vairākos nozaru likumos pašvaldības policijas pilnvaras tiks paplašinātas.

Rīgas domes vadības vārdā policistus sveica arī Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais: “Mēs lepojamies ar jūsu sasniegumiem. Kopš 2003.gada, startējot Pasaules policistu un ugunsdzēsēju sporta spēlēs, Rīgas pašvaldības policijas darbinieki ir izcīnījuši kopumā 70 medaļas. Šogad guvums bija visdāsnākais – 17 medaļas, no kurām 10 ir zelta godalgas.

Bet lielākais sasniegums ir tas, ka jūs esat vislielāko uzticību sabiedrības acīs iekarojusī struktūra. Sabiedrība jūs ciena un atbalsta, un Rīgas vadība to redz un novērtē un arī turpmāk rūpēsies par jūsu nodrošinājumu un darba apstākļiem. Sabiedrība Jūsu darbu vērtē augstāk nekā daudzu valsts iestāžu – Saeimas, prokuratūras, Valsts ieņēmumu dienesta  – darbu. Jūsu panākumi ir jūsu darba kvalitāte. “

Rīgas Pašvaldības policijas dibināšanas datums ir 1990.gada 26.septembris, kad Rīgas priekšpilsētās aizsākās pašvaldības (municipālās) policijas vienību formēšanās. No atmodas kustības kārtības sargiem veidojies Rīgas Pašvaldības policijas pamatsastāvs, kas tolaik bija 130 p darbinieki. Pašlaik RPP strādā aptuveni 900 darbinieki.

*Foto: Ģirts Ozoliņš/F64 un Dmitrijs Suļžics F/64

*Ziņa sagatavota un pārpublicēta pēc Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas sniegtās informācijas.