logo

Aktualitātes

Rīgas Dzemdību namā atklātas mūsdienīgas dzemdību telpas

Ceturtdien, 24. janvārī,  Rīgas Dzemdību namā, Miera ielā 45 pēc vērienīgiem remonta darbiem svinīgi tika atklātas mūsdienīgas dzemdību un grūtnieču aprūpes telpas.

Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Santa Markova uzsvēra, ka jauno dzemdību un grūtnieču aprūpes telpu iekārtojums palīdzēs īstenot mūsdienīgu, uz pacientu centrētu aprūpes koncepciju.

Rīgas Dzemdību nama galvenā vecmāte Vija Bathena-Krastiņa pauda gandarījumu, ka radīta vēl viena mūsdienīga, vizuāli pievilcīga un droša vieta, kur sievietei un ģimenei sagaidīt savu mazuli. Līdztekus komfortam un mājīgumam jaunajās dzemdību telpās daudz domāts par mātes un bērna drošību – par projekta finansējumu iegādāts aprīkojums mātes un augļa vitālo parametru monitorēšanai un padziļinātai analīzei.

Būvdarbu izpilde noritēja no 2018.gada maija līdz decembrim. Astoņu mēnešu laikā izveidotas piecas jaunas dzemdību zāles Dzemdību nama 6.stāvā, izremontētas grūtnieču aprūpes telpas Dzemdību nama 5.stāvā, atjaunotas evakuācijas kāpnes, uzlabotas jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļas telpas.

Rīgas Dzemdību nama valdes locekle Dagnija Vilnīte, kura bija šī projekta vadītāja, norāda, ka projekta norise bija liels izaicinājums gan specifisko un tehnoloģiski sarežģīto darbu dēļ, gan arī  tādēļ, ka būvdarbu laikā stacionāra darbs netika pārtraukts.

Kopā projekts izmaksāja aptuveni 1,3 miljonu eiro, no kura aptuveni viens miljons eiro bija ERAF finansējums, 105 000 eiro – valsts finansējums, bet Rīgas Dzemdību nama ieguldījums bija 182 000 eiro.

Rīgas Dzemdību nams ir valstī lielākā un modernākā dzemdību palīdzības un prenatālās aprūpes iestāde ar 70 gadus lielu pieredzi dzemdību palīdzības un ginekoloģisko pakalpojumu sniegšanas jomā. Dzemdību namā ik gadu tiek pieņemtas aptuveni trešdaļa no visām dzemdībām valstī.

Pērn, 2018.gadā, Rīgas Dzemdību namā piedzima 6028 mazuļi – 3148 zēni un 2880 meitenes.

Pēdējo gadu laikā par Rīgas domes finansējumu veikta Dzemdību nama fasādes atjaunošana un siltināšana, logu un durvju nomaiņa, kā arī žoga un ceļa seguma remonts.