logo

Aktualitātes

Rātsnamā atklāj V. Zariņas grāmatu “Rīgas domnieki laikmeta līkločos”

Piektdien, 10.maijā, Rātsnamā notika ilggadējas Rīgas domes darbinieces Vandas Zariņas grāmatas “Rīgas domnieki laikmeta līkločos” svinīgā atvēršana.

“Par šo projektu es pirmo reizi dzirdēju jau pirms desmit gadiem un beidzot šis mūža darbs ir vainagojies ar šo grāmatu. Man šķiet, ka tāda cilvēciska uzņēmība, es teiktu pat apmātība, kāda piemīt Zariņas kundzei, reti kuram piemīt. Šai grāmatā ir aprakstītas vēsturiskas personības, bet tajā pašā laikā arī Zariņas kundze ar šo grāmatu ir uzbūvējusi sev pieminekli, kuru mums ir jābauda un jānovērtē. Tas ir ne tikai būtisks veikums Rīgas pašvaldībai, bet arī ļoti nopietns piemineklis Rīgas vēsturē,” sacīja Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs.

“Tas nav manis vienas pašas darbs, tas ir kolektīvs darbs, un es esmu lielu sirsnību un nesavtību saņēmusi no visiem. Tas ir daudzu cilvēku nopelns. Katrai rīdzinieku paaudzei bija un ir savi uzdevumi un atbildība, savi sasniegumi un maldu ceļi, bet visiem ir vienāds pienākums – atcerēties tos, kas Rīgu cēluši līdz mums un kas atstājuši mums pasaulē ievērības cienīgu mantojumu,” pauda grāmatas autore.

Grāmata, kas tapusi unikāla pētījuma rezultātā, stāsta par Rīgas domes darbību no 1878. līdz 1940.gadam un domnieku likteņiem kara un pēckara periodā. Autore atklāj daudzu domnieku dzīvesstāstus un ļauj ieskatīties viņu atstātajās paliekošajās vērtībās Rīgā. Grāmatā apkopoti daudzi, iepriekš plašākai publikai nezināmi, interesanti fakti, ko papildina personisks vēstījums par cilvēkiem, viņu laiku un spēju izdzīvot laikmeta līkločos.

*Ziņa sagatavota un pārpublicēta no Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas

Foto: Dāvis Ūlands /F64