logo

Aktualitātes

Pēc īpašuma Priedaines ielā 20 sadalīšanas izveidos piemiņas vietu Zolitūdes traģēdijā cietušajiem

Rīgas domes Īpašuma komitejas deputāti šodien apstiprināja lēmumprojektu par kopīpašuma izbeigšanu uz nekustamo īpašumu Priedaines ielā 20, kas ir Zolitūdes traģēdijas vieta.

Lai nodrošinātu piemiņas vietas 21.11.2013. Zolitūdē notikušajā traģēdijā cietušajiem labiekārtošanu un uzturēšanu, Rīgas dome gatava piekrist kopīpašuma izbeigšanai uz nekustamo īpašumu Priedaines ielā 20. Rīgas pašvaldībai pieder 7340/10365 domājamās daļas no šī nekustamā īpašuma.

Lēmumprojekts paredz, ka zemes īpašums tiks sadalīts atsevišķos zemes gabalos, un nekustamais īpašums 5782 m2 platībā un zem tā esošā pazemes autostāvvietas daļa paliks Rīgas pašvaldības atsevišķā īpašumā. Pēc nekustamā īpašuma Priedaines ielā 20 sadales pabeigšanas, SIA „Prana Property” savā īpašumā, kas ir dzīvojamā ēka un pazemes autostāvvieta, apņemas nodrošināt virszemes daļas, kas ir brīva no apbūves, labiekārtošanu un jaunizveidotā zemesgabala fizisku nošķiršanu. Savukārt Rīgas pašvaldība par saviem līdzekļiem nodrošina pazemes autostāvvietas daļas nojaukšanu savā zemesgabalā, lai izveidotu pilnvērtīgu piemiņas vietu Zolitūdē 21.11.2013. notikušajā traģēdijā cietušajiem un ierīkotu skvēru

*Ziņa sagatavota un pārpublicēta pēc Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas sniegtās informācijas.