logo

Aktualitātes

Pašvaldība pārņems īpašumā VUGD depo ēku Akmeņu ielā 17

Šodien sasauktajā sanāksmē par VUGD depo ēku Akmeņu ielā 17 Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Burovs uzdeva atbildīgajām pašvaldības institūcijām divu nedēļu laikā izvērtēt sociālā atbalsta statusa piemērošanas iespējas ēkā mītošiem iedzīvotājiem, kuri šobrīd izmanto telpas bez tiesiska pamata.

Pašvaldība VUGD depo ēku Akmeņu ielā 17 plāno līdz 1.aprīlim pārņemt savā īpašumā un Rīgas domes Īpašuma departaments telpu atbrīvošanas jautājumus ar iedzīvotājiem risinās līdz 1.jūlijam.

VUGD depo ēka ir būvēta apmēram 1910. gadā kā ugunsdzēsības depo ar dzīvojamajām telpām personālam. Pašreizējais nekustamā īpašuma lietotājs ir  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas nodaļas pārvalde.

VUGD ir informējis Rīgas pašvaldību, ka līdz 1.aprīlim plāno pārcelties uz jaunām telpām un pēc telpu atstāšanas plāno ēkai atslēgt siltumu, elektrību un visus citus komunālos pakalpojumus un nodot īpašumu Rīgas pašvaldības pārvaldībā. No VUGD puses iedzīvotāji, kuri telpas izmantojuši bez tiesiska pamata vairākkārtīgi ir bijuši informēti, kad tika uzsākti jaunās depo ēkas projektēšanas darbi, tomēr iedzīvotāji to līdzšim ir ignorējuši.

Rīgas domes Mājokļu departaments sanāksmē informēja, ka astoņas ēkā mītošās ģimenes ir vērsušās departamentā ar lūgumu  atrisināt jautājumu par dzīvesvietu pēc tam, kad VUGD atbrīvos vēsturiskās telpas. Šobrīd šis jautājums tiek izvērtēts. Ēkā kopumā ir piedeklarējušās 26 personas, no kurām 8 personas ir pārdeklarējošas, bet pret  5 uzsāktas administratīvas lietas par deklarētās vietas anulēšanu. 

Sanāksmē piedalījās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Andrejs Vasiļevskis,  Rīgas domes Īpašuma departamenta direktore Aija Rimicāne, Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko, Rīgas domes Labklājības departamenta Sociālā dienesta vadītājs Ervins Alksnis, kā arī Rīgas domes deputāti.