logo

Aktualitātes

Partijas priekšvēlēšanu programma Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām

Šodien, 6.jūlijā, pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja “Gods kalpot Rīgai” mēra kandidāts Oļegs Burovs iepazīstināja ar partijas deputātu kandidātu sarakstu un programmas prioritātēm Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.

Partijas “Gods kalpot Rīgai” priekšvēlēšanu programma Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām:

Bez Rīgas nav Latvijas, un bez Latvijas nav Rīgas – tā ir mūsu pārliecība!

Cilvēkiem jāatgriežas pilsētā, kurā ir ērti dzīvot, strādāt un mācīties. Rīgas attīstība jāpakārto rīdzinieku interesēm – dzīvei jābūt drošai, sabiedriskajam transportam, mājoklim – ikvienam pieejamam, sociālajam atbalstam – taisnīgam.

Pilsētas ielas un tilti

Rīgas ielas un tilti ir prioritāte. Piecos gados atjaunoti visi lielie Rīgas tilti – Salu, Brasas, A. Deglava, J. Zemitāna, Vanšu, Gaisa, paredzēta vieta arī gājējiem un velosipēdistiem. Atjaunotas un pārbūvētas Rīgas galvenās centra un apkaimes ielas. Pie visām skolām un bērnudārziem labiekārtotas piebraucamās ielas un teritorijas. Uzsākta grants seguma ielu asfaltēšana.

Turpināsim iekšpagalmu sakārtošanu. Piecos gados, sadarbojoties ar iedzīvotājiem, savedīsim tos kārtībā, mikrorajonos paredzot vairāk bērnu un sporta laukumu, autostāvvietu, velonovietņu, elektrouzlādes staciju. Sakārtosim lietusūdens kanalizāciju. Velojosla Brīvības ielas garumā, velonovietnes pie ikvienas skolas un bērnudārza. Koki Rīgas ielās: Tērbatas ielā, Vienības gatvē, Brīvības ielā, Matīsa ielā un citur.

Izglītība

Rīga – Latvijas izglītības galvaspilsēta. Labākās valsts skolas būs Rīgā. Mērķis: motivēts pedagogs, moderna izglītība, ieinteresēts skolēns. Piecos gados pedagogu mēnešalga skolās un pirmsskolās pieaugs līdz 2000, pārējiem Rīgas skolu un bērnudārzu darbiniekiem – līdz 1000, bērnudārzu auklītēm – līdz 1200 eiro mēnesī.  Veselības apdrošināšanu visiem izglītības darbiniekiem. Visās skolās atjaunotas datorklases, ierīkotas dabaszinātņu laboratorijas. Katram skolēnam planšetdators. Vieta bērnudārzos visiem, kuriem tas ir nepieciešams. Sadarbībā ar privātajiem partneriem Rīgā taps bērnu un jauniešu zinātnes centrs. Izbūvētas multifunkcionālas sporta halles Imantā un Pļavniekos.

Sociālais atbalsts

Sociālais atbalsts nemazināsies. Saglabāsim visus esošos pabalstus, pakalpojumus. Bezmaksas sabiedriskais transports senioriem un skolēniem. Brīvpusdienas skolās un bērnudārzos. Labāka aprūpes pieejamība mājās, lielāks atbalsts ģimenēm, kurās aug bērni ar funkcionāliem traucējumiem. Tālākizglītība pieaugušajiem pieprasīto profesiju apguvei. Bezmaksas latviešu valodas kursi arī turpmāk.

Mājoklis

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” kapitālais remonts – vairs nekādu nepamatotu rēķinu un sadārdzinātu pakalpojumu.  Pašvaldība bez maksas nodrošinās precīzu, attālināti nolasāmu ūdens skaitītāju uzstādīšanu. Pašvaldībai jāpiedalās daudzdzīvokļu dzīvojamo māju atjaunošanā. Esam izveidojuši pašvaldības līdzfinansējuma programmu māju renovācijai. 10 gados dzīvojamās mājas Rīgas mikrorajonos būs renovētas. Likvidēta dzīvokļu rinda.

Pilsētvide

Rail Baltica nedrīkst būt kārtējais dižprojekts, kas kaitē pilsētniekiem apkaimēs un izdzen cilvēkus no Rīgas. Projektēšanas gaitā jāņem vērā rīdzinieku vēlmes un vajadzības. Sadarbībā ar valsti 10 gadu laikā Rail Baltica trases piegulošo apkaimju attīstībā ieguldīsim vismaz 350 miljonus eiro. Izveidosim kopīgu sabiedriskā transporta maršrutu tīklu sadarbībā ar Pierīgas pašvaldībām, vienota biļete, park&ride pie dzelzceļa stacijām Pierīgā.  Rūpes par drošību: pašvaldības policijas videokameras centrā un mikrorajonos.

Birokrātijas mazināšana

Reorganizēsim būvvaldi, ieviešot konsultē un atbalsti principu, nodrošinot dokumentu izskatīšanu īsos termiņos un pēc būtības. Pilnvērtīgs vienas pieturas princips bez birokrātijas – viens cilvēks, kurš pašvaldībā seko iedzīvotāja iesnieguma gaitai un ziņo par rezultātiem. Ielu tirdzniecības atļauja viena klikšķa attālumā.

Rīdzinieku līdzdalība

Pašvaldība nodrošinās pilnvērtīgu visu būvniecības projektu publisku apspriešanu no ieceres brīža. Katru gadu rīdzinieki iesniegs projektus apkaimju infrastruktūras uzlabošanai un balsos par to, kā vislabāk ieguldīt ne mazāk kā 3 miljonus eiro. Pašvaldība ieklausīsies cilvēkos un meklēs labākos risinājumus. 

Rīga 2025

Rīga – pilsēta, kurā ir labi un ērti dzīvot, strādāt, audzināt bērnus. Pašvaldība, kura atbalsta uzņēmējdarbību un kurā investori, kas rada jaunas darbavietas, ir gaidīti un cienīti.  Pilsēta, kuru mīl rīdzinieki un viesi.

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Mežaparka Lielā estrāde, Kultūras pils VEF un Ziemeļblāzma, Latvijas Nacionālais un M. Čehova Rīgas Krievu teātris. Centra sporta kvartāls un vairāki citi Rīgas mikrorajonos; atjaunotas fasādes; izremontētas skolas, bērnudārzi; labiekārtota Lucavsala; atjaunota Rīgas 1. slimnīca. Padarītā saraksts ir garš un apliecina – mēs varam!

Partija ”Gods kalpot Rīgai” ir izveidota 2012.gada 17.martā ar mērķi – veicināt demokrātiskas un ekonomiski plaukstošas Latvijas galvaspilsētas Rīgas attīstību un cilvēku labklājības izaugsmi. Šodien vēlamies radīt jaunu impulsu Rīgas attīstībā, veicinot aktīvo rīdzinieku līdzdarbošanos un iesaisti procesos. Rīdzinieki var būt pārliecināti par to, ka viņu viedokļos ieklausāmies.