logo

Aktualitātes

Partijas “Gods kalpot Rīgai” priekšvēlēšanu programma Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām

Rīga 2025

Mums ir zināšanas un pieredze. Mums nevajadzēs iesildīšanos. “Gods kalpot Rīgai” nav nepieciešams simts dienu saudzēšanas laiks. Darbu sāksim uzreiz pēc vēlēšanām, jo varam piedāvāt reāli izpildāmu, pragmatisku, izsvērtu un finansiāli pamatot programmu.

Mēs Rīgā nemeklējam ienaidniekus, bet sabiedrotos. Lai kopā strādātu! Bez politikas. Tikai darbs. Rīdzinieku labā!

Ielas un tilti mūsu prioritāte. Piecu gadu laikā atjaunosim un pārbūvēsim visus lielos Rīgas tiltus – Salu tilts, Brasas tilts, Augusta Deglava tilts, Vanšu tilts, Gaisa tilts, paredzot vietu arī gājējiem un velosipēdistiem. Jūrkalnes pārvads pie Starptautiskās lidostas Rīga. Piecu gadu laikā atjaunosim un pārbūvēsim Rīgas galvenās ielas – gan centrā, gan apkaimēs. Pie visām skolām un bērnudārziem nākamo 5 gadu laikā izremontēsim piebraucamās ielas un teritorijas. Uzsāksim grants ielu asfaltēšanas programmu.

Turpināsim sakārtot iekšpagalmus. Piecos gados pagalmi tiks savesti kārtībā. Jaunas autostāvvietas, velonovietnes un elektrouzlādes stacijas pie mājām mikrorajonos. Pagalmos vairāk bērnu un sporta laukumu.

Piecu gadu laikā Rīgas skolotājiem ne mazāk kā 2000 eiro liela alga mēnesī, Rīgas skolu darbiniekiem ne mazāk kā 1000 eiro liela alga mēnesī, Rīgas bērnudārzu pedagogiem ne mazāk kā 1500 eiro liela alga mēnesī, bērnudārzu auklītēm ne mazāk kā 1200 eiro liela alga mēnesī, bērnudārzu darbiniekiem ne mazāk kā 1000 eiro liela alga mēnesī. Visiem bērnu dārzu darbiniekiem nodrošināsim veselības apdrošināšanu. Visās skolās datorklases un jaunas laboratorijas. Mūsu mērķis – motivēts pedagogs un moderna izglītība.

Līdz 2022.gadam izzudīs rinda uz bērnu dārziem.

Sociālais atbalsts rīdziniekiem nemazināsies. Tiks saglabāti visi esošie pabalsti un sociālie pakalpojumi. Bezmaksas transports senioriem un skolēniem, atlaides sabiedriskajā transportā paliek spēkā. Nodrošināsim iespēju pieaugušajiem tālākizglītības apmācībās pārprofilēties pieprasītām profesijām. Mūsu princips – parūpēties par katru, kam nepieciešams atbalsts.

Turpināsim nodrošināt brīvpusdienas skolās un bērnudārzos.

Pašvaldības kapitālsabiedrībā “Rīgas namu pārvaldnieks” – veiksim “kapitālo remontu”. Vairs nekādu dārgu un nekvalitatīvu remontu un nesaprotamu rēķinu. Pašvaldība piedalās dzīvojamo māju atjaunošanā. Visā Rīgā. Vai tā būtu kāda ēka pilsētas vēsturiskajā centrā vai padomju laiku dzīvojamā māja kādā no apkaimēm. Šī programma jau strādā, bet mēs šo līdzfinansējumu ar katru gadu palielināsim.

Rail Baltica ir lielākais, sarežģītākais un svarīgākais projekts Rīgā un visā valstī pēdējā simtgadē. Tas būtiski mainīs Rīgas seju, transporta sistēmu un paradumus kā dzīvosim, strādāsim un pārvietosimies. Ir svarīgi, lai projektēšanas gaitā ņemtu vērā rīdzinieku vēlmes un vajadzības. Sadarbībā ar valsti 10 gadu periodā nodrošināsim 350 miljonus eiro Rail Baltica trases piegulošo apkaimju attīstībā.

Velojosla visas Brīvības ielas garumā. Velonovietnes pie visām skolām un bērnudārziem. Jauna velokoncepcija Rīgai. Koki Rīgas ielās: Tērbatas ielā, Vienības gatvē un citās. Visi parki labiekārtoti, atjaunoti celiņi, soliņi , ierīkots apgaismojums.

Sadarbība ar Pierīgas pašvaldībām. Kopīgais maršrutu tīkls, vienota biļete sabiedriskajā transportā, park&ride.

Rīdzinieks veido savas pilsētas budžetu. Mēs vēlamies, lai pašvaldība sadarbojas ar iedzīvotājiem. Katru gadu rīdzinieki balsos par līdzdalības budžetu – kā un kur labāk izlietot ne mazāk kā 3 miljonus eiro Rīgas apkaimēs.

Rīga brīva no azartspēlēm. Tā ir bijusi mūsu prioritāte jau daudzus gadus.

“Gods kalpot Rīgai” ir uzsākuši neatgriezeniskas pārmaiņas Rīgas pārvaldībā. Pašvaldību uzņēmumu vadībā strādā un strādās profesionāļi, bet domes departamentu un iestāžu vadītāji tiek izvēlēti atklātos konkursos. 

Pilnvērtīgs “Vienas pieturas” princips un savs klientu menedžeris katram rīdziniekam, arī uzņēmējam. Ja ir sūdzība, neskaidrība vai jautājums, tad ir viens cilvēks, kurš pašvaldībā seko iesnieguma gaitai un ziņo par rezultātiem. Viens cilvēks, viens atbildīgais. Un atbilde tie saņemta ātri.

Rīga – pilsēta, kurā cilvēkiem ir labi un ērti dzīvot, strādāt, veidot ģimeni un audzināt bērnus. Pašvaldība, kura netraucē attīstīt uzņēmējdarbību un rūpējās par to. Pašvaldība, kurā investori ir gaidīti un cienīti, palīdzot izveidot jaunas darbavietas. Pašvaldība, kura  ieklausās savos cilvēkos un meklē labākos risinājumus. Pilsēta, kuru mīl rīdzinieki un pilsētas viesi.

Partijas “Gods kalpot Rīgai” deputātu kandidātu saraksts Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām 2020.gada 25.aprīlī

1. Oļegs Burovs 22. Ineta Rudzīte 43 Staņislavs Olijars
2. Dainis Turlais 23 Tatjana Fasta 44 Irina Vītola
3. Juris Radzevičs 24 Lidija Kravčenko 45 Andris Krūklis
4. Baiba Rozentāle 25 Nataļja Kubasova 46 Aldis Virbulis
5. Jakovs Rafalsons 26 Boriss Antonovs 47 Dmitrijs Pavlovs
6. Natālija  Ābola 27 Aina Krūkle 48 Vitālijs Jakovels
7. Ainars Baštiks 28 Lorēna Švilpe 49 Andrejs Šikors
8. Marians Pahars 29 Vladimirs Žuks   50 Roberts Žemaitis
9. Viesturs Silenieks 30 Andris Treimanis 51 Baiba Bērziņa
10. Andris Bērziņš 31 Pjotrs Harlamovs 52 Ivo Kiršblats
11. Mihails Gavrilovs 32 Henrijs Frīdenbergs 53 Raimonds Grants
12. Ausma Cimdiņa 33 Pēteris Plakans 54 Juris Šaicāns
13. Natālija Tumševica – Ērgle 34 Alise Marija  Aizpure 55 Edgars Vaikulis
14. Anatolijs Aļeksejenko 35 Vladimirs Eihenbaums 56 Sergejs Lukjaņecs
15. Andris Priekulis 36 Kārlis Strēlis 57 Arvīds Kaļva
16. Romāns Alijevs 37 Ilmārs Vecvanags 58 Jurijs Žolkevičs
17. Svetlana Semenko 38 Guntis Dūda 59 Dace Kudiņa
18. Alla Štolcere 39 Juris Šmits 60 Aleksandrs Koļinko
19. Ernests Sviklis 40 Gints Jankovskis 61 Dmitrijs Dolgopolovs
20. Ņina Labada 41 Daniels Tvoronovičs 62 Inna Burova
21. Diāna Novicka 42 Jānis Geduševs   63 Agris Ameriks