logo

Aktualitātes

(Video) Oļegs Burovs par Rīgas pašvaldības budžets 2020.gadam

9.aprīlis, pavasaris, bet tikai tagad pilsēta plāno apstiprināt savu budžetu. Kāds viņš būs? Labs, slikts? Mēģinām izanalizēt.

Par pamatu ir ņemts mans rīkojums, ko es parakstīju, kā domes priekšsēdētājs un es gribu atgādināt, ka ar šo rīkojumu es legalizēju 2020.gada budžeta projektu. Ļoti labi, ka tajā laikā viņš bija parakstīts un budžeta projekts ir izstrādāts. Tāpēc, ka tajā rīkojumā bija paredzēts, un tas paliek esošajā budžetā, algas palielinājums bērnudārzu audzinātājiem par 100 eiro; vairāki būvdarbi; programma, kur paredzēts ar 1.septembri, es tā ceru, ka tiešām šeit nekas nebūs izmainīts, atvērt jaunas 560 vietas pirmsskolas izglītības iestādēs; vairāki remontdarbi pa skolām, šobrīd ir iespēja uzsākt remontdarbus, jo skolas ir tukšas, kāpēc to neizmantot? 
Un šeit es uzreiz gribu pateikt, ka ļoti žēl, ka šobrīd pasūtītājs neizmanto to, ka pilsēta ir tukša un neremontē Marijas un A.Čaka ielu. Diemžēl ir arī aizkavēti būvdarbi par Austruma maģistrāli, par Mangaļu pārvadu, mēs neredzam pārāk lielas aktivitātes uz Brasas tilta, Deglava tilta. Šeit es gribu ieteikt administratoram rūpīgi skatīt ne tikai finansiālo situāciju, bet arī saimniecisko daļu. 

Diemžēl šajā budžetā nav iekļauts palielinājums jaundzimušo pabalstam no 150 eiro uz 250 eiro. Nav paredzēta summa parku sakārtošanai. Samazināta programma jauno koku iestādīšanai pilsētas ielās, nav paredzēta summa divu jaunu operāciju zāļu izveidošanai 1.slimnīcā.
Viens no galvenajiem punktiem, ko es uzzināju tikai salīdzinoši nesen, ka valdība nav paredzējusi iespēja Rīgas domei aizņemties, lai pabeigtu Mežaparka Lielo estrādi. Jā, šobrīd esošie darbi notiek, darbi būs pabeigti, bet paliek B2 daļa par visiem iekšdarbiem estrādē, par teritorijas labiekārtošanu. Lai pilnībā visu pabeigtu, bez konkursa grūti pateikt, bet nepieciešami no 20-23 miljoniem eiro. Es vakar informēju par šo arī Kultūras ministriju, izrādās, ka Kultūras ministrija nebija informēta un tas mani ļoti izbrīna, jo pirms manas aiziešanas no domes priekšsēdētāja amata mēs runājām ar kultūras ministru, ar kultūras ministrijas vadošajiem darbiniekiem par to, kā labāk izmantot estrādi. Tāpēc es uzskatu, ka vajadzētu darītu visu, lai tagad izsludinātu vēl vienu konkursu un turpināt Mežaparka Lielās estrādes atjaunošanu.