logo

Aktualitātes

Oļegs Burovs: Ko vēlas rīdzinieki?

Oļegs Burovs: “Izsekot par ko kārtējo reizi kāds no partneriem ir apvainojies vai izteicis ultimātu patiešām kļūst grūti, un es atvainojos rīdziniekiem par šo jucekli.

Domāju, ka notiekošais nav tas, ko vēlas rīdzinieki, rīdzinieki vēlas, lai tiktu pildīti viņiem dotie solījumi.
Rīgas domes dienas kārtībā visu laiku ir kāda “ugunsgrēka” dzēšana – no atkritumu izvešanas līdz slēgtajiem tiltiem, visu šo laiku notika konsekvents darbs pie pilsētas budžeta projekta izstrādāšanas. Darbs notika katru dienu: gan departamentos, gan komitejās, gan frakcijās. Un tas ir vainagojies ar pilsētas budžeta projektu 2020. gadam.

Rīgas budžeta projekts šim gadam, atbilstoši mūsu prioritātēm, pirmkārt ir sociāli orientēts. Arī ar uzsvaru uz pilsētvidi un ielu remontdarbiem. Tāpat ir plānots saglabāt arī tās sociālās programmas, kuras ir bijušas līdz šim.

Ja budžeta apstiprināšana tiek novilcināta, tad pirmsskolu pedagogi un sociālie aprūpētāji nevarēs saņemt algu pielikumu, bet jaunie vecāki – lielāku jaundzimušo pabalstu, savlaicīgi nevarēs uzsākt ielu un tiltu remontus un iegādāties veselības apdrošināšanas polises interešu un profesionālās ievirzes pedagogiem. Uzskatu, ka tā nav atbildīga rīcība.

Koalīcijas deputātiem jāpilda vēlētājiem dotie solījumi, un pilsētas budžets ir galvenais instruments šo solījumu izpildei. Rīgas budžets ir jāapstiprina, neskatoties uz visām emocijām un savstarpējiem saspīlējumiem, kas ik pa laikam ir uzvirmojuši.

Rīkojoties atbildīgi mums – rīdzinieku ievēlētiem deputātiem, būtu jāatliek savstarpējo attiecību izskaidrošana un jāsāk uzvesties kā saprātīgi. Vismaz līdz budžeta apstiprināšanai. Izpildīsim rīdziniekiem dotos solījumus, un pēc tam, ja būs vēlme, varam turpināt apmainīties ar viedokļiem par viena vai otra partnera cilvēciskajām īpašībām.”

Pilna intervija lasāma šeit: Oļegs Burovs: Ko vēlas rīdzinieki?

*Ziņa sagatavota pēc publikācijas www.delfi.lv