logo

Aktualitātes

O.Burovs: Valdībai ir jāpiešķir finansējums SIA “Rīgas satiksme”

Ceturtdien, 11.martā, valdība plāno lemt par jaunām prasībām pasažieru pārvadātājiem, ierobežojot piepildījumu sabiedriskajā transportā līdz 30%. Līdz ar šādu lēmumu Ministru kabinetam būtu arī jāpiešķir dotācija “Rīgas satiksmei”, uzskata Oļegs Burovs.

Jau tagad uzņēmums nodrošina pārvadājumus apstākļos, kad sabiedriskais transports ir pustukšs. Tas ekonomiski esot ļoti sarežģīti. Arī cilvēkresursi un autoparks uzņēmumam neesot bezgalīgs. Valdībai būtu jāsaprot, ka, kaut ko aizliedzot, ir jāsniedz finansiāls atbalsts tiem, uz ko šis aizliegums attiecas. Tāpat kā tiek maksāti pabalsti tiem, kam ir liegts strādāt, ir jāpiešķir dotācijas tiem, kam liedz strādāt, norāda O.Burovs.

“Mani patiesi izbrīna, ka neviens no valdības ministriem nav aizdomājies līdz šai visai elementārai atziņai, ka aizliegumi vai prasības, kuras ierobežo darbību ir jākompensē,” teicis O.Burovs, piebilstot, ka vēl vairāk viņu pārsteidz tas, ka šo nepieciešamību sniegt atbalstu pārvadātājam saviem partijas biedriem neesot izskaidrojis Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis (JV).

“Pirms vēlēšanām Ķirša kungam it kā bija plāns, taču tagad, šķiet, plāna vairs nav nekāda. Nerunājot jau par pilsētas mēru (Mārtiņu) Staķa (AP) kungu, kurš izskatās joprojām nav sapratis, ka Rīga ir Covid-19 krīzes epicentrs un būtu nepieciešams regulārs dialogs ar valdību un proaktīva darbība no pilsētas vadības puses,” izteicies O.Burovs.

Viņaprāt, tā vietā, lai sniegtu reālu atbalstu tur, kur tas akūti nepieciešams, tai skaitā pasažieru pārvadātājiem, valdība tikai plānojot reklāmas kampaņas, “ar dāsnu roku ir piešķirot gandrīz pusmiljonu dažādām PR aģentūrām”

• Ziņa sagatavota un pārpublicēta no Nacionālās informācijas aģentūras LETA