logo

Aktualitātes

O.Burovs: Beidzot tiks sniegta informācija par mācību procesa organizāciju un tās kvalitāti Rīgas skolās vīrusa Covid-19 izplatības laikā

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdes darba kartībā, kura notiks 5.novembrī plkst.9.00,  beidzot ir iekļauts “Gods kalpot Rīgai” (GKR) frakcijas deputātu rosinātie jautājumi par izglītības procesa modeļiem, attālināto mācību procesa kvalitāti Rīgas skolās, iespējamo atbalstu 9. un 12.klašu skolniekiem izglītības standarta apguvē, lai kvalitatīvi sagatavotos valsts eksāmeniem.

“Laikā, kad ikdienu mūs informē, ka vīrusa Covid-19 izplatība Rīgas pilsētā palielinās un visvairāk tas ietekmē tieši mācību procesu skolās, nav sasaukta neviena atbildīgās komitejas ārkārtas sēde. Nav sekojusi rīcība, kas sniegtu skaidrojumu visām mācību procesā iesaistītām pusēm – skolotājiem, audzēkņiem un viņu vecākiem – kā nodrošināt kvalitatīvu izglītības pieejamību esošajos apstākļos, kāda būs atbildīgo pašvaldības institūciju rīcība un plāns, šajos apstākļos. Kas, kad un kur mācīsies attālināti vai klātienē? Vai pašvaldība sniegs atbalstu attālināta mācību procesa nodrošināšanai, ” norāda Rīgas domes deputāts Oļegs Burovs.

GKR frakcijas deputāti jau 27.novembrī aicināja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāju Ivetu Ratinīku sasaukt par šiem jautājumiem ārkārtas komitejas sēdi saistībā ar vīrusa Covid-19 izplatību. Tomēr lūgums tika noraidīts un sniegta atbilde, ka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments analizē epidemioloģisko situāciju un gatavo vairākus modeļus rīcībai, kā nodrošināt izglītības pieejamību un kvalitāti vīrusa Covid-19 izplatības laikā.