logo

Aktualitātes

Neatbalsta jaunas nolietoto riepu reģenerācijas vietas izveidi

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja otrdien, 19. martā, nolēma neatbalstīt jaunas nolietoto riepu reģenerācijas vietas izveidi Ganību dambī 31/Uriekstes ielā 4a.

SIA „Eko Recycling” iepriekš minētajā vietā plānoja veikt visu veidu nolietoto riepu (automašīnu, industriālās tehnikas, meža un agrotehnikas, ekskavatoru un iekrāvēju tehnikas u.c.) priekšapstrādi – mehānisku riepu sagriešanu mazākos gabalos, kā arī vieglo automašīnu riepu presēšanu. Uzņēmēji bija pieteikuši kopējo plānoto priekšapstrādes apjomu 10 000 tonnas riepu gadā.

„Dažas dienas iepriekš televīzijā tika rādīti milzīgi riepu kalni Vecumniekos. Turklāt to pārstrādes iekārtu iegādei bija notrallināts pusmiljons Latvijas iedzīvotāju naudas. Negribu piedzīvot kaut ko līdzīgu arī Rīgā, atļaujot šeit izveidot jaunu nolietotu riepu kalnu. Mums jau ir pieredze ar šiem uzņēmējiem Starta ielas riepu sakarā,” uzsvēra Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko.

Lai arī SIA „Eko Recycling” pārstāvis komitejas sēdē teica, ka pēc iecerētās jaunās nolietoto riepu reģenerācijas vietas izveides pakāpeniski tiks apstrādātas arī riepas no laukuma Starta ielā 7a un 8, viņa plāni nepārliecināja ne vairumu klātesošo deputātu, ne Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes pārstāvi, jo sagatavotais pieteikums paredzēja, ka jaunajā teritorijā vienlaikus varēs atrasties līdz 100 tonnām riepu.

Starta ielā esošo riepu laukumu apsaimniekoja SIA „Riepu bloki”, kurai pasludināta maksātnespēja un ir anulēta licence darbībai ar minēto atkritumu apsaimniekošanu. Turklāt šai firmai ir parādi vairākiem kreditoriem un nav samaksāta Valsts vides dienesta aprēķinātā soda nauda vairāk nekā 12 miljoni eiro. Arī kompānijā SIA „Eko Recycling” darbojas tie paši uzņēmēji, kas SIA „Riepu bloki”.