logo

Aktualitātes

“Mēs nekad nekļūsim par populistiem!” Burovs palikšot Rīgas partijā

Saeimas deputāta Oļega Burova vadītā partija “Gods kalpot Rīgai” (“GKR”) sevi vispirms uzskata par Rīgas partiju, kuras galvenais uzdevums esot jau tagad gatavoties nākamajām Rīgas domes vēlēšanām 2025. gadā.

“Mēs pazaudējām varu Rīgas domē un esam dziļā opozīcijā. Lai to atgūtu, ir jāveido apvienība ar citām partijām,” sestdien “GKR” kongresā sacīja O. Burovs, kurš Saeimā ir ievēlēts no Aināra Šlesera vadītās partijas “Latvija pirmajā vietā”. 

Vairāki delegāti atgādināja, ka ir tikai trīs partijas – “Jaunā Vienotība”, Nacionālā apvienība un “Gods kalpot Rīgai” –, kas ir pārstāvētas Eiropas Parlamentā, Saeimā un Rīgas domē. Tiesa, EP un Saeimā “GKR” ir tikai pa vienam deputātam. 

Bijušais “GKR” līderis Andris Ameriks Eiropas Parlamentā ir ievēlēts no “GKR” kopīgā saraksta ar “Saskaņu”. “Mēs esam Rīgas partija. Kā Rīgas partijai mums arī ir jāpaliek,” uzskata A. Ameriks, pievienojoties aicinājumam meklēt sabiedrotos pirms nākamajām Rīgas domes vēlēšanām. “Ar Aināru Šleseru mēs vēsturiski jau esam sadarbojušies. Tagad mums vienam otru ir jāiepazīst no jauna,” atzina A. Ameriks.

O. Burovs uzsvēra, ka partneri jāmeklē radniecīgu spēku vidū. “Mēs esam centriska, pragmatiska un saimnieciska partija. Mēs nekad neatteiksimies no kristīgajām vērtībām un nekļūsim par populistiem,” uzsvēra O. Burovs. Viņš atzina, ka pats esot piedāvājis A. Šle­seram sadarbību Saeimas vēlēšanās. “Ainārs domā par ekonomiku, par to, ka ir jāapvieno Latvijas tauta. Viņš ir vienkāršs un respektē otra viedokli,” šo izvēli pamatoja O. Burovs.

Kongresa delegātus sveica arī A. Šlesers, kura uzruna aizņēma pat vairāk laika nekā “GKR” līderu ziņojumi. A. Šlesers analizēja Saeimas vēlēšanu rezultātus, atzīstot, ka vienīgais pārsteigums viņam bijis tas, ka Saeimā neiekļuva “Saskaņa”. 

Viņaprāt, “Saskaņas” kļūda bija, ka tā pietiekami neizmantoja sociālos tīklus. “Tie, kas šodien nav sociālajos tīklos, tie nav politikā,” uzskata A. Šlesers. Viņš kritizēja sabiedriskos medijus – Latvijas Televīziju un Latvijas Radio –, kas “bija un ir varas partiju rupors” gan pirms vēlēšanām, gan pēc tām. 

“Latvija pirmajā vietā” un “Progresīvie” ieguvuši līdzīgu atbalstu Saeimas vēlēšanās, un abas partijas ir opozīcijā. Taču Kaspars Briškens (“Progresīvie”) jau desmit reizes esot sniedzis dažādas intervijas televīzijā, bet A. Šlesers ne reizi neesot aicināts.

Tagad partijai ir Saeimas tribīne, kuru A. Šlesers un citi frakcijas deputāti izmantošot, bet pēc tam savas runas likšot sociālajos tīklos, tā sasniedzot vēlētājus. “Mums ir aktīvi jāpauž viedoklis, jo mūsu mērķis ir pārņemt varu nākamajās Saeimas vēlēšanās, bet varbūt pat agrāk, jo jaunā koalīcija ar 54 balsīm četrus gadus nenoturēsies,” uzskata A. Šlesers.

“GKR” kongresa delegāti pieņēma vairākas rezolūcijas. Vienā no tām ir pausts atbalsts Ukrainai, aicinot sniegt palīdzību un arī patvērumu Ukrainas civiliedzīvotājiem. “GKR” aicinās Rīgas domi 2023. gada pašvaldības budžetā iekļaut atsevišķu finansējuma programmu vismaz viena miljona eiro apmērā Rīgas sadraudzības pilsētas Kijivas iedzīvotāju atbalstam.