logo

Aktualitātes

Līgosim krastmalā!

11. novembra krastmalā no 23. jūnija plkst. 17:00 līdz 24. jūnija plkst. 4:30 norisināsies vērienīgākā līgošana Latvijā – pasākums „Līgosim krastmalā! Pirms simts gadiem Daugavmalā…”.

„Zāļu placī” uz pasākuma galvenās skatuves uzstāsies DJ Kaspars Zaviļeiskis, kā arī grupas „Rahu The Fool”, „Labvēlīgais tips” un „Apvedceļš”. Svētku ugunskuru iedegšana notiks plkst. 22.30.

Pasākuma kulminācija būs maestro Raimonda Paula joku dziesmu koncerts „Viena tante teica…”, kurā piedalīsies solisti Ieva Kerēvica, Daumants Kalniņš, Aija Vītoliņa, Andris Ērglis, Ginta Krievkalna, Jānis Apeinis un pavadošā grupa Kristapa Krievkalna vadībā.

„Malkas placī” uz pasākuma mazās skatuves muzicēs folkloras kopas, uzstāsies Rīgas danču klubs un DJ Roberts Lejasmeijers.

„Ziņģu teltī” apmeklētāji varēs dzirdēt labākās Līgo svinību ziņģes un līdz pat rītam notiks jautra karaoke kopā ar solistiem Ģirtu Zebuliņu un Kristīni Timermani.

Savukārt „Amatu placī” būs pieejamas seno arodu un Jāņu tradīciju meistardarbnīcas, bet „Stiķu un pigoru placī” ikvienam būs iespēja piedalīties tautiskās stafetēs un aktivitātēs.

11. novembra krastmalā darbosies arī vairāk nekā trīsdesmit gadatirgus tipa kafejnīcas un miestiņa teltis, kurās varēs iegādāties tradicionālos svētku ēdienus un dzērienus.

Pasākumu „Līgosim krastmalā! Pirms simts gadiem Daugavmalā…” rīko Rīgas pašvaldība, organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) sadarbībā ar SIA „Ideju Institūts”.

Sabiedriskais transports Rīgā, kā arī ieeja pasākumā 23. un 24. jūnijā būs bez maksas.

Plašāka pasākuma programma pieejama tīmekļa vietnē: www.kultura.riga.lv

Organizatori norāda, ka visās pasākuma „Līgosim krastmalā! Pirms simts gadiem Daugavmalā…”norises vietās tiks veikta foto un video fiksācija, materiāli var tikt izmantoti publicēšanai.

*Ziņa sagatavota un pārpublicēta no Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas