logo

Aktualitātes

Godināta Rīgas pašvaldības apvienotā policijas komanda

Trešdien, 28. augustā, Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs, Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais, Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldes priekšniece Dina Vīksna teica atzinības vārdus un pasniedza Rīgas domes Pateicības rakstus Rīgas pašvaldības apvienotajai policijas komandai par daudzajām uzvarām 18. Pasaules policistu un ugunsdzēsēju sporta spēlēs Ķīnā, Čendu (Chengdu) pilsētā no 8. līdz 20. augustam. Sportistus uzrunāja arī Rīgas domes deputāte, basketboliste Anete Jēkabsone-Žogota.

Rīgas policijas komanda spēlēs piedalījās 17 dalībnieku sastāvā, sportojot 20 dažādās disciplīnās un izcīnot 17 godalgotas vietas – 10 zelta medaļas, 4 sudraba un 3 bronzas medaļas. Šogad medaļas ieguva visi 17 Rīgas atlēti.

Zelta medaļas izcīnītas stenda airēšanā, basketbolā 3 pret 3 vecuma grupā virs 40 gadiem, push pull disciplīnā, stieņa spiešanā guļus dažādās dzimuma un svara kategorijās, šķēpa mešanā, boksā, peldēšanā 100 m uz muguras un stafetes peldējumā.

Sudraba medaļas izcīnītas basketbolā 3 pret 3 vecuma grupā virs 30 gadiem, lodes grūšanā, 800 m peldēšanā, 200 m kompleksajā peldējumā.

Bronzas godalgas izcīnītas basketbolā 3 pret 3 vecuma grupā virs 18 gadiem, push pull disciplīnā un lodes grūšanā.

Pasaules policistu un ugunsdzēsēju sporta spēles pēc vēriena pielīdzināmas Olimpiskajām spēlēm. Tās ir ļoti lielas – ik reizi tajās piedalās vidēji 12 tūkstoši sportistu no vairāk nekā 70 valstīm, sporta veidu un dalībnieku skaits ir lielāks kā Olimpiskajās spēlēs, un šīs spēles ir īpaši prestižas tieši konkrēto profesiju pārstāvju (policistu, ugunsdzēsēju un glābēju) vidū.

*Ziņa sagatavota un pārpublicēta pēc Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas sniegtās informācijas.

Foto: Vladislavs Proškins/F64