logo

Aktualitātes

Dainis Turlais – Rīgas domes deputāts, Latvijas delegāts Eiropas Reģionu komitejā

Pagājušās nedēļas izskaņā partijas rīkotajā pasākumā biedriem bija iespēja iepazīties ar Rīgas domes deputātu, Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētāju, Latvijas delegācijas Eiropas Reģionu komitejā (RK) locekli Daini Turlo.

Rūpēties par cilvēku drošību un to labā darīt visu iespējamo, nešķirojot tos ne pēc kādām pazīmēm ir D.Turlā misijas apziņa. Un tāda ir arī deputāta ikdiena, darbs Rīgā un Briselē ir saistīts ar cilvēku un valsts drošības paaugstināšanas veicināšanu.

Šobrīd, kad liela uzmanība tiek pievērsta Eiropas savienības  (ES) dalībvalstu drošībai, ir vērts pieminēt, ka pateicoties D.Turlā sagatavotajam atzinumam “Priekšlikums par Eiropas Aizsardzības fondu”, RK tika pieņemts lēmums, kas nosaka, ka pirmo reizi ES budžetā tiks paredzēts finansējums ES drošības stiprināšanai. D. Turlais aicināja apvienot labākās rūpnieciskās un tehnoloģiskās spējas drošības veicināšanai, īpaši norādot, ka jāveicina mazo un vidējo uzņēmumu atvieglota finanšu pieejamība īpaši ES ārējo robežu reģionos.

Tikšanās laikā D.Turlais uzsvēra, ka savu darbu organizē pēc principa – cīnīties ar cēloņiem nevis ar to sekām. Runājot par Rīgas pašvaldības policiju (RPP) īpaši atzinīgi tek vērtēts policistu nakts darbs. Tāpat pozitīvs ir fakts, ka liela uzmanība ir veltīta bērnu likumpārkāpumu mazināšanai. To apliecina arī tas, ka goda zīmi “Gada policists 2018” saņēma Māris Maļinovskis, kurš amata pienākumus RPP pilda Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļā. Rūpējoties par rīdzinieku un pilsētas viesu drošību, svarīgi ir uzturēt augstas prasības jauno policistu atlasē un turpināt uzstādīt videonovērošanu visās apkaimēs.

Dainis Turlais ir Latvijas patriots ar kristīgām vērtībām. Viņš ir pirmais Aizsardzības spēku komandieris, kā valdes loceklis darbojās fondā “Namejs” un ir viens no “Latvijas Ģenerāļu kluba” dibinātājiem. Dainis Turlais izstrādājis plānu un vadījis armijas izvešanu  no Afganistānas. Par savu ieguldījumu dienestā un darbā, sasniegtajiem rezultātiem valsts drošības stiprināšanā viņš ir apbalvots ar Latvijas un citu valstu ordeņiem un medaļām.