logo

Aktualitātes

D.Turlais: “Es cerēju līdz pēdējam, ka tik brutālā veidā tas tomēr nenotiks.”

Dainis Turlais partijas “Gods kalpot Rīgai” valdes loceklis, Rīgas domes deputāts un Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs par šodienas notikumu – VARAM rīkojumu:
“Šodienas notikums, Latvijas galvaspilsētas mēra Nila Ušakova atstādināšana nav pārsteigums, kaut arī es cerēju līdz pēdējam, ka tik brutālā veidā tas tomēr nenotiks. Kas man šķiet nepieņemami? Viens valsts amatā vēlēts politiķis ar ļoti minimālu sabiedrības atbalstu izmanto sev iegūto varu lai atbrīvotu otru, vienu no visu laiku vislielāko sabiedrības atbalstu guvušo, politiķi. Tas būtu prokuratūras rosināts lēmums, vai tā būtu lēmusi tiesa, tas būtu adekvāts un tiesiski pamatots solis. Šodien tas izskatās pēc politiskās izrēķināšanās un revanša. Tam nav nekā kopēja ar demokrātiju, tiesiskumu un izpratni par pašvaldību lomu un vietu valstī. Tas vairāk izskatās pēc padomju laika represijām. 

Es neņemos apgalvot, ka Rīgas domes darbs Ušakova vadībā ir bijis ideāls, tā tas arī nav. Tik lielā saimniecībā ir trūkumi un problēmas, kas jārisina. Vēlētai politiskajai varai ir jāizvirza augstākas prasības izpildinstitūciju darbiniekiem rezultatīvo rādītāju uzlabošanai iedzīvotāju interešu vārdā. Bet viņš nav zaudējis iedzīvotāju uzticību atšķirībā no tiem, kuri cīnījās pret viņu vēlēšanās un pārliecinoši zaudēja. Es iestājos par demokrātiskas valsts pamatiem.

Ministra rīkojumā minētie argumenti var būt vērā ņemami attiecībā pret uzņēmuma administrāciju, arī tad tie ir jāizvērtē tiesībsargājošām iestādēm un tiesai jālemj. Turpinājumā varam sagaidīt, ka tiks meklēti vēl argumenti, lai pamatotu ministra P. lēmumu un aktīvi dēstīta populistiskā augsne. Es ceru, ka Nils Ušakovs vērsīsies tiesā un kā ES valstī tiesiskā ceļā tiks pielikts punkts šai netīrai jezgai. Tas nu ir kļuvis, diemžēl ne par pirmo jau zaudēto, demokrātijas un tiesiskuma testu Latvijai.”