logo

Aktualitātes

Burovs: valdības iecere atņemt Rīgai 40 miljonus no rīdzinieku nomaksātajiem nodokļiem būs pirmais nopietnais pārbaudījums topošai domes koalīcijai

“Valdības iecere pārdalīt nodokļus, atņemot Rīgai ap 40 miljoniem eiro no rīdzinieku nomaksātajiem iedzīvotāju ienākuma nodokļiem (IIN) būs pirmais nopietnais pārbaudījums topošās Rīgas domes koalīcijas spējai runāt un pārliecināt savus partijas biedrus valdībā,” uzskata Rīgas domes deputāts Oļegs Burovs.  

“Ķirša kungam tagad būtu jāizmanto visas savas oratora spējas, lai pārliecinātu savus partijas biedrus finanšu ministru Jāni Reiru un premjeru Krišjāni Kariņu. Šī nav pirmā reize, kad valsts cenšas risināt savas problēmas uz pašvaldību rēķina. Taču pēdējo 10 gadu laikā valdība pat necentās uzklausīt galvaspilsētas argumentus, jo Rīgas vadībā bija valdībai opozīcijā esošās partijas. Savukārt tagad ir tas brīdis, kad visām partijām, kuras pirmsvēlēšanu laikā solīja teicamu dialogu ar valdību, būtu šis savs priekšvēlēšanu solījums jāpilda. Kā norādīja Staķa kungs, tagad ir pienācis laiks pildīt solījumus,” uzsver Burovs.  

“Pretējā gadījumā rīdziniekiem jārēķinās, ka pie tik liela budžeta iztrūkuma, kas iestāsies pēc Finanšu ministrijas virzītās nodokļu pārdales, kā arī ņemot vērā kopumā sarežģīto ekonomisko situāciju COVID sakarā, arī pārējie koalīcijas partiju solījumi paliks neizpildīti. Domes koalīcijai būs jālemj, no kā attiekties, no pedagogu un bērnudārzu darbinieku algu pieauguma, no tehnoloģijām skolās, vai arī samazināt sociālo atbalstu rīdziniekiem,” pārliecināts Burovs. 

Savukārt valdības mēģinājums pateikt, ka IIN pārdale tiks kompensēta ar Eiropas naudu ir diezgan neveiksmīgs, jo nodokļi tiks pārdalīti ilgtermiņā, savukārt Eiropas finansējums, kas iespējams varētu tikt piešķirts kādiem Rīgas projektiem, būs tikai īstermiņā, turklāt nav zināms nedz šīs naudas apmērs, nedz noteikumi uz kuriem tas varētu tikt piešķirts, un kādiem mērķiem ” tā Burovs.