logo

Aktualitātes

Bolderājā uzstādītas 29 jaunas videonovērošanas kameras

Ceturtdien, 8. novembrī, Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais iepazinās ar videonovērošanas kameru uzstādīšanu Bolderājas apkaimē.

Dainis Turlais: “Protams, ar videonovērošanas kameru izvietošanu vienā mikrorajonā darbs neapstāsies. Nākamā apkaime, kur uzstādīs kameras, būs Vecmīlgrāvis.”

Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass informēja: “Kā pirmais mikrorajons, kur uzstādīt kameras, tika izvēlēta Bolderāja. Tagad par kārtību un drošību apkaimē rūpējas ne tikai autopatruļas, bet arī Videonovērošanas centra darbinieki. Ir uzstādītas 29 jaunas videonovērošanas kameras. Vēl trīs kameras drīzumā tiks uzstādītas pludmaļu tuvumā, kas kļūs aktuāli, kad atsāksies peldsezona. “

Kameru izvietošanas vietu izvēlē tika veikta rūpīga analīze, lai noskaidrotu, kur kameras nepieciešamas visvairāk.

Šogad arī modernizēta pati videonovērošanas sistēma, un tagad kameru ierakstus var redzēt ne tikai videonovērošanas centra darbinieki, bet arī policisti, kuri patrulē attiecīgajā apkaimē. Proti, katrā ekipāžā ir pa vienam planšetdatoram, kurā darbinieki var apskatīties visas rajona videokameras ar tiešu translāciju.

Ar jauno kameru palīdzību jau konstatēti pieci pārkāpumi, kā arī saņemti divi pieprasījumi no Valsts policijas, kur videoieraksti nepieciešami zādzību atklāšanā.

Palielinot kameru skaitu pilsētā, plānots arī palielināt Videonovērošanas centrā strādājošo cilvēku skaitu.

Pagājušajā gadā Videonovērošanas centrā konstatēti 1999 pārkāpumi. Tiesībsargājošajām iestādēm izsniegti 416 videoieraksti, bet RPP ietvaros izsniegti 344 ieraksti.