logo

Aktualitātes

Ar RD līdzfinansējumu atjaunos 89 kultūrvēsturiskā būvmantojuma ēkas

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija apstiprināja konkursa rezultātus, sadalot Rīgas domes līdzfinansējumu 1 400 000 eiro apmērā 89 kultūrvēsturiskā būvmantojuma ēku atjaunošanai.

Konkursā pavisam tika saņemts 101 projekta pieteikums, kopsummā pieprasot pašvaldības līdzfinansējumu 1 680 148,77 eiro apmērā. No tiem 87 projekti tika pieteikti „Lielajai programmai”, kas domāta plašākiem restaurācijas darbiem. Savukārt „Mazajā programmā”, kas paredz atsevišķu detaļu atjaunošanu, tika iesniegti 14 projekti.

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija nolēma, ka pašvaldības līdzfinansējums 43 025,13 eiro apmērā ir rezervēts 10 „Mazās programmas” projektiem, kuros iecerēta namu atsevišķu detaļu, piemēram, durvju, balkonu, vēsturisko elementu u.c. atjaunošana.

„Lielajā programmā”, kas paredz līdzfinansēt namu fasāžu, jumtu un citu no publiskās ārtelpas redzamo daļu atjaunošanu, komisija šogad apstiprināja 79 projektus, kuru īstenošanai paredzēts 1 356 974,87 eiro liels līdzfinansējums.

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija konkursu līdzfinansējuma piešķiršanai kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai rīko jau piekto gadu pēc kārtas. Ja 2016. gadā namu īpašnieki ar pašvaldības līdzfinansējumu atjaunoja 20 ēkas, bet astoņi īpašnieki restaurēja kādu no ēkas detaļām, tad pagājušajā gadā ar pašvaldības līdzfinansējumu tika atjaunotas 75 kultūrvēsturiskā būvmantojuma ēkas.

Konkursā namīpašniekiem ir iespēja pretendēt uz pašvaldības līdzfinansējumu ēkas atjaunošanas vai restaurācijas darbiem 50 % apmērā, bet ne vairāk kā 20 000 eiro kultūras pieminekļa saglabāšanai, kā arī ne vairāk kā 5000 eiro ēkas elementu atjaunošanai vai restaurācijai. Pašvaldības līdzfinansējums namīpašniekam tiek piešķirts kompensācijas veidā tikai pēc konkursā pieteiktā projekta īstenošanas un visu projekta ieviešanas izmaksu veikšanas no īpašnieka puses.

Konkursa rezultāti ir publicēti mājas lapā: https://atjauno.riga.lv

*Ziņa sagatavota un pārpublicēta pēc Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas sniegtās informācijas.