logo

Aktualitātes

Aktualitātes EP: klimata samits, Brexit, ECB prezidente K.Lagarda

Ir noslēgusies darba nedēļa Strasbūrā.
Šonedēļ aktīvi diskutējām un gatavojāmies lielajam klimata samitam, kas notiks Ņujorkā. EP praktiski ir vienisprātis, ka par vides tīrību un ekoloģiju ir jāiestājas. Šobrīd diskusijas bija tikai par to cik daudz un kādi līdzekļi ir nepieciešami, lai sasniegtu tos mērķus, kas noteikti vides piesārņojuma ierobežošanā. Tie ir, iespējams, simti miljardi eiro, kas tuvāko 10 – 15 gadu laikā būs nepieciešami, lai šos izvirzītos mērķus, vides piesārņojuma mazināšanā, sasniegtu. 

Vēl viens svarīgs lēmums tika pieņemts apstiprinot Kristīnes Lagardas (Christine Lagarde) iecelšanu Eiropas Centrālās bankas prezidentes amatā. Šis balsojums apliecina to, cik EP ir atbildīgs pret to, lai neviens nespēlētos ar eiro kursiem, kā arī, lai dalībvalstu inflācijas budžetos neietekmēto eiro vērtību.

Tāpat tika pieņemtas divas rezolūcijas. Pirmā par Brexit. No 748 EP deputātiem 544 deputāti ar “par” balsi nobalsoja par rezolūciju, kurā teikts, ka mēs iestājamies par vienotu Eiropu un Lielbritānijas palikšanu ES, jo izstāšanās bez vienošanās noteikti atstās sliktu ietekmi gan uz Latviju, gan uz visu ES. 
Otra rezolūcija, kurā arī ir gandrīz vienprātība, skar Eiropas vēsturi. Molotova-Ribentropa pakts, kas iezīmē, ka nedrīkst aizmirst šos notikumus un arī EP tiek fiksēts tas, ka šī Eiropas vēsture vienmēr ir jāpatur prātā.

Nākamajā darba nedēļā tiks uzklausīti Eiropas komisāru kandidāti, kur sagaidāmas smagas diskusijas, jo jau šobrīd pret vairākiem ir kritiska attieksme.