logo

Aktualitātes

Akmeņu ielas 17 iedzīvotājiem pašvaldība var piedāvāt pagaidu mājvietas

Šodien, 18. februārī, atkārtotā sanāksmē tika lemts par VUGD depo ēkā Akmeņu ielā 17 mītošiem iedzīvotājiem.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Burovs: “Pašvaldības sociālo palīdzību iedzīvotāji var saņemt, ja viņi vēršas pēc šīs palīdzības. Tāpēc aicinu šajā ēkā mītošos būt atbildīgiem par savām tiesībām un nodrošināt sevi un savus līdzcilvēkus ar šo atbalstu. Šobrīd galvenais ēkas valdītājs ir VUGD, tomēr pēc ēkas atbrīvošanas, pajumte un komunālie pakalpojumi bez tiesiska pamata ēkā mītošiem iedzīvotājiem tiks nodrošināta līdz 1.jūlijam.”

Apsekojot mājokļus, Rīgas Sociālā dienesta pārstāvji satikuši gan ģimenes ar maziem bērniem, gan vientuļos pensionārus, gan cilvēkus ar invaliditāti. Visi iedzīvotāji ir informēti par dienesta palīdzības iespējām. Tomēr tikai viena persona ir vērsusies dienestā, lai noformētu maznodrošinātā statusu.

“VUGD ēkā mītošiem iedzīvotājiem pašvaldība var piedāvāt pagaidu mājvietu un palīdzību jaunas atrašanā. Dienests var piedāvāt arī pansijas pakalpojumus, dzīvokļa pabalstu un cita veida palīdzību. Lai šo palīdzību saņemtu, iedzīvotājiem ir jāvēršas pie mums,” sanāksmē informēja Rīgas Sociālā dienesta vadītājs Ervins Alksnis.

Rīgas domes Mājokļu departaments sanāksmē informēja, ka astoņas ēkā mītošās ģimenes ir vērsušās departamentā ar lūgumu atrisināt jautājumu par dzīvesvietu pēc tam, kad VUGD atbrīvos vēsturiskās telpas. Šobrīd šis jautājums tiek izvērtēts.

Kā jau iepriekš tika ziņots, pašvaldība pārņems īpašumā VUGD ēku Akmeņu ielā 17. VUGD vairākkārtīgi ir informējuši iedzīvotājus, kuri telpas izmantojuši bez tiesiska pamata, tomēr iedzīvotāji paziņojumu līdz šim ir ignorējuši.

Sanāksmē piedalījās Rīgas domes deputāti, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Andrejs Vasiļevskis, Rīgas domes Īpašuma departamenta direktore Aija Rimicāne, Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko, Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte.