logo

Aktualitātes

4. maijā Rīgā būs daudzveidīga svētku programma

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, 4. maijā Rīgā notiks svētku koncerti, pasākumi un radošās darbnīcas.

Pasākumi pie Brīvības pieminekļa

Svētku dienā jau tradicionāli pie Brīvības pieminekļa tiks veidota kompozīcija „Ziedu Latvija”. Notiks svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija un Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē un koncerts. Iedzīvotāji gaidīti arī Latvijas koru koncertā „Stūru stūriem tēvu zeme” un vakara koncertā „Dziesmotā rezolūcija”. Tajā dziedās Ieva Akuratere, Anta Eņģele, Sniedze Prauliņa, Haralds Sīmanis, Kārlis Kazāks, Goran Gora, Edgars Šubrovskis, Siensliens, Māris Šverns, muzicēs „Latvijas Festivāla orķestris” diriģenta Artūra Gaiļa vadībā. Pasākumu vadīs aktieris Egons Dombrovskis.

Pasākumi parkos un laukumos

Vērmanes dārzā svētkus atzīmēs ar pasākumu „Dari, jo tu vari”. Tajā uzstāsies bērnu deju kolektīvs, vairāki kori, Zemessardzes orķestris, mūzikas grupas, ritma apvienība, stepa dejotāji, folkloras grupa, kā arī 1. starptautiskā koru konkursa „Rīga dzied” dalībnieki. Līdztekus mākslinieciskajiem priekšnesumiem uz skatuves parka teritorijā darbosies gan radošas un sportiskas, gan arī izzinošas darbnīcas.

Svētku dienā apmeklētāji aicināti uz Rātslaukumu, kur notiks pasākums „Tauta. Gods. Tērpi”, kurā būs iespēja klausīties vairāku folkloras kopu uzstāšanos, baudīt „Rīgas Danču kluba”, dūdu un bungu grupas „Kulenieki un trummelnieki”, kā arī grupas „Tautumeitas” priekšnesumus. Pasākuma laikā varēs piedalīties meistarklasēs, klausīties lekcijas un iepirkties Latviešu tautas mākslas savienības meistaru amatniecības darinājumu tirdziņā. Rātslaukumā plkst. 13.20 sāksies gājiens „Uzvelc savu tautas tērpu par godu Latvijai”, kas noslēgsies Brīvības laukumā.

Savukārt Ziedoņdārzā ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties foto orientēšanās aktivitātēs. Apskatīt parkā izvietotās izstādes, iesaistīties diskusijās pie brīvā mikrofona, vērot brīvdabas kino seansu, improvizācijas teātra izrādes un performances. Kā arī klausīties mūzikas grupu uzstāšanos.

Dienas laikā Rīgā svētku koncerti notiks daudzviet pilsētā. Latvijas Universitātes Lielajā aulā būs īpašs koncerts, kurā dziedās labākie kori un vienlaikus sacentīsies par „Imanta Kokara kora balvu”. Koncerts notiek 1. starptautiskā koru konkursa „Rīga dzied” ietvaros, kurā piedalās 31 koris no 11 pasaules valstīm. Kultūras centrā „Iļģuciems” skanēs koncerts„Manai tautai” ar Ievas Akurateres, Aivara Hermaņa un Matīsa Akuratera piedalīšanos. „Lielajā ģildē” muzicēs Orķestris „Rīga”, saksofonists Oskars Petrauskis, dziedās kori„Sōla” un „Juventus” diriģenta Valda Butāna vadībā.

Jaunu filmu pirmizrādes

Svētku dienā apmeklētāji gaidīti arī tradicionālajā Latvijas filmu maratonā kinoteātrī„Splendid Palace” un Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, kurā apskatāma izstāde “Latvijas gadsimts”.

4. maijā sabiedriskais transports Rīgā būs bez maksas.

Svētku pasākumus atbalsta Rīgas pašvaldība, organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Plašāka svētku programma ar informāciju par dalībniekiem, norises laiku un vietu ir pieejama tīmekļa vietnē: www.kultura.riga.lv, kā arī drukātā veidā būs atrodama Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centros, Rīgas kultūras centros, Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēs un tūrisma informācijas centros.

2018-05-09 Rīga no putna lidojuma.