Gods kalpot Rīgai

Aicinām piedalīties rīdzinieku forumā Rīga dimd - iedzīvotāji runā, domā, dara!

Rīgas iedzīvotāji, t.sk., arī partijas “Gods kalpot Rīgai” biedri un atbalstītāji, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvji aicināti piedalīties forumā „Rīga dimd – iedzīvotāji runā, domā, dara!”, kas notiks 29. novembrī no plkst. 10.00 Rīgas Latviešu biedrības namā (Merķeļa ielā 13). Forumā būs rīdzinieku iedvesmas stāsti, atskats un paneļdiskusija par galvaspilsētā veikto pētījumu sabiedrības integrācijas jomā, kā arī darba grupas, kurās diskutēs par iedzīvotāju līdzdalību pilsētas ikdienas dzīvē.

Forums risināsies divās daļās. Tā pirmajā daļā būs iedvesmojoši rīdzinieku stāsti, akcentējot to, kā pašu iedzīvotāju aktivitātes veicina savu un līdzcilvēku labklājību galvaspilsētā. Savukārt otrajā daļā notiks paneļdiskusija saistībā ar galvaspilsētā veikto pētījumu „Sabiedrības integrācija Rīgā”. To veica pētījumu kompānija „Kantar TNS”, aptaujājot 800 Rīgas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Jāpiebilst, ka Rīgā ir veikti jau vairāki pētījumi par sabiedrības integrāciju, tāpēc forumā būs interesanti uzzināt, kā mainījušies iedzīvotāju viedokļi.

Forumā ikvienam būs iespēja iesaistīties arī darba grupās, kurās diskutēs par rīdzinieku tiesībām un pienākumiem pret pilsētu, iedzīvotāju pilsonisko līdzdalību, kā arī par sadarbību un komunikāciju ar pašvaldību. Darba grupas veidotas, balstoties uz minēto pētījumu, kurā šīs tēmas iezīmējas kā vienas no aktuālākajām Rīgas iedzīvotāju vidū.

Kā katru gadu, foruma apmeklētājiem būs iespēja interaktīvā veidā paust savus ieteikumus par to, kā kopīgiem spēkiem padarīt Rīgu par savu ideālo pilsētu, kā arī identificēt turpmākos soļus, ko nepieciešams veikt pašvaldībai un iedzīvotājiem, lai sasniegtu rezultātu.

Iedzīvotāju forumu organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) sadarbībā ar biedrību „Latvijas Pilsoniskā alianse”.

Arī šogad foruma ietvaros Rīgas nevalstiskās organizācijas varēs parakstīt sadarbības memorandu ar Rīgas domi. Pirms tam jāpiesakās pie RD IKSD Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas vadītājas Sanitas Lāces pa e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Plašāka foruma programma pieejama RD IKSD tīmekļa vietnē www.iksd.riga.lv, tajā var arī pieteikties dalībai forumā.

P.S. Pielikumā nosūtām Jums arī Rīgas Sāpju Dievmātes draudzes uzaicinājumu partijas GKR biedriem un atbalstītājiem piedalīties labdarības koncertā “Mīlestības pieskāriens” svētdien, 3.decembrī plkst. 15.00 Rīgas Sāpju Dievmātes baznīcā (Pils ielā 5, Vecrīgā). Detalizētāka informācija – afišā.