Gods kalpot Rīgai

Kas ir "slinkais vēlātājs"?

Galvenais populārākās partijas drauds ir tā sauktais “slinkais vēlētājs”. Tas ir vēlētājs, kurš ir pārliecināts, par ko balsot un uzskata, ka arī bez viņa balss favorītiem izdosies uzvarēt. Viņš ir ļoti “aizņemts” – ja ir pastaigai piemērots laiks, tad dosies piknikā, ja slikts – tad iepirkties vai darīs jebko citu. Diemžēl šo “slinko vēlētāju” balsīm var būt izšķiroša nozīme, neatkarīgi no tā, cik labi ir partijas reitingi.

Bet, ja jūs neesat atnākuši uz vēlēšanām, tad patiesībā, jūs savu balsi esat atdevuši citiem – iespējams, pat tiem, par kuriem nekad dzīvē nebūtu balsojuši. Ja jūs neatnāksiet uz velēšanu iecirkni vai neizmantosiet iespēju piedalīties vēlēšanās iepriekš, tad principā jūs atbalstāt tos, kuri vēlas slēgt bērnudārzus, skolas, samazināt sociālās programmas. Jūsu balsis saņems populisti, kuri piedāvā samazināt budžeta izdevumus un tajā pašā laikā sniegt ikvienam visu bez maksas: transportu, nodokļus, un tā tālāk, kas principā nozīmē palielināt šīs izmaksas.

Vispareizāk būtu doties uz vēlēšanu iecirkni un balsot pašam, jo tikai tad jūs varēsiet justies droši par to, ka balsojat par personu, kuru uzskatāt par vajadzīgu. Padomājiet par to un izdariet pareizo gājienu – soli tuvāk vēlēšanu iecirknim!

Pastāstiet par to saviem draugiem, radiem, kolēģiem un pārlieciniet viņus par to, cik svarīga ir viņu balss. Katra balss! Tikai jūsu rokās ir neatļaut notikt neatgriezeniskajam. Pretējā gadījumā 4. jūnijā mēs pamodīsimies svešā Rīgā un stipri nožēlosim sava slinkuma sekas.

Atgādinām, ka pašvaldību vēlēšanas 2017 notiks 3. jūnijā. Vēlēšanu iecirkņi būs atvērti no 7.00 līdz 22.00. Trīs dienas pirms vēlēšanām būs iespējams nobalsot arī iepriekš:
31. maijā, no plkst. 17.00 līdz 20.00,
1. jūnijā no plkst.9.00 līdz 12.00,
2. jūnijā no plkst. 10.00 līdz 16.00.

Vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties vēlēšanu iecirknī, no 29.maija var pieteikties balsošanai savā atrašanās vietā. Šo iespēju varēs izmantot tie, kuri vēlēšanu dienā atradīsies attiecīgā iecirkņa teritorijā.