Gods kalpot Rīgai

Iedarbinās Kronvalda parka interaktīvo strūklaku

Rīt, 3.maijā, pulksten 11.00 Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks kopā ar Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāju Vjačeslavu Stepaņenko Kronvalda parkā pie Kongresu nama iedarbinās interaktīvo strūklaku.

Šodien domes sēdē tika pieņemts kompānijas "Connection Codes" dāvinājums pašvaldībai - strūklakas interaktīvais stends, kas ļauj iedarbināt ūdens kustību ar rokas mājienu. Iekārta, kas ļauj ikvienam garāmgājējam kļūt par strūklakas "diriģentu", tika uzstādīta jau pērn un guva ievērojamu rīdzinieku un pilsētas viesu uzmanību.

Tostarp šodien Rīgā darboties sākušas visas pārējās strūklakas. Kā pirmā tika iedarbināta strūklaka „Nimfa”, kas atrodas pretī Latvijas Nacionālajai operai, un ir vecākā strūklaka Rīgā, jo darbojas jau kopš 1887. gada. 

Strūklakas katru gadu Rīgā tiek iedarbinātas pakāpeniski, jo pirms sezonas uzsākšanas tiek veikti to remontdarbi un tehniskā apkope.

“Rīgā pavisam kopā ir 11 strūklakas, un katra no tām prasa apkopi un regulāru remontu. Katru sezonu tās tiek tīrītas, testētas un, ja nepieciešams, tām maina detaļas. Vienlaikus ar strūklaku iedarbināšanu varam arī uzskatīt, ka sākusies vasaras sezona,” sacīja Stepaņenko.